2

“EVRAKTA SAHTECİLİK YAPILMIŞ”
Türkiye genelinde bazı illerde meydana gelen, AKP’nin üye kayıtlarıyla ilgili sıkıntı Kırıkkale’de de yaşanmıştır. Bilindiği üzere Siyasi Partiler Kanunu’nun 6’ncı maddesinde her Türk vatandaşı kanunda ve parti tüzüğünde yer alan şartlara göre üye olma ve dilediği anda üyeliğine son verme hakkına sahiptir. Hal böyleyken Kırıkkale’de de bizim yönetim kurulu üyesi olan 6 arkadaşımızın AKP’ye usulsüz bir şekilde üye yapıldığını yaptığımız araştırmalarla gördük. Yargıtay’ın siyasi parti üyelik sorgulamasına girdiğimizde 6 arkadaşımızın evrakta sahtekarlık yoluyla üye kaydının yapıldığını gördük. 1’inci ayın 20’sinde bu 6 arkadaşımız aynı tarihte üye yapılmış. İşin en tuhaf tarafı da bu.
“ÜYE SAYISI ŞİŞİRİYORLAR”
Tüm kamuoyunu bilgilendirmek istiyorum. Herhangi bir partiye üye değilseniz. Bilin ki AKP sizi usulsüz bir şekilde üye yapmıştır. Geçtiğimiz aylarda AKP merkez ilçe başkanının bir açıklaması vardı. Merkezde 12 bine yakın Kırıkkale genelinde de 25 bin üye olduğunu söylemektedirler.  Yaptıkları üyelikler MHP’nin yönetim kurulunda olan arkadaşlarımızı ve diğer siyasi partilere üye olan vatandaşları üye yaptıkları gibi ise, bu sadece sanal ortamda üye sayısı şişirmekten başka bir şey değildir.
“GEREKLİ BAŞVURULARI YAPACAĞIZ”
Bu siyasi partilerin tüzüğünde yer alan üye kayıt evrakları vardır. Kişi dilediği zaman üye kayıt formunu imzalayarak, o siyasi partiye üye olabiliyorlar. Biz buradan soruyoruz; MHP’nin üyesi olan arkadaşlarımızın kimlik bilgilerini nereden aldınız. Üye formunu imzalamadıklarına göre kim imza attı? Bu otomatik olarak evrakta sahteciliğe girer. Bu 6 arkadaşımızın haklarını aramak üzere, başsavcılığa, Yargıtay’a, AKP Genel Merkezi, il ve merkez ilçe başkanlığına dilekçelerimizi vereceğiz. Öte yandan bu arkadaşlarımızın mağdur edilmeleri nedeniyle maddi ve manevi tazminat davası açacağımızı bildirmek istiyorum. Kırıkkale vatandaşlarımızın, Yargıtay’ın sitesinden üyelik sorgulamalarını yaptırmalarını istiyoruz. Çünkü birçok vatandaşımızın AKP’ye üye edildiğinden haberi bile yoktur.

Print Friendly