Haber

Çakıcı Kimler İçin Konuştuğum Belli

Çakıcı Kimler İçin Konuştuğum Belli
6 Nisan 2018

“Kimler için ne konuştuğum belli”

“Kimin emri ile yapıldı?”

Antalya merkezle olarak gerçekleştirilen operasyonla ilgili detaylar basında yer alırken, Keskin T Tipi Cezaevinde kalmakta olan Alattin Çakıcı bu konuda açıklamada bulundu ve hakkında basında yer alan, Savcılık ve KOM iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

AÇIKLAMADA BULUNDU
Çakıcı açıklamasında şunları söyledi: “Kamuoyuna saygılarımla arz ederim… İki haftadır devam eden operasyonda bahsedilen kişilerin bazıları ziyaretime gelir, bazılarını eskiden tanırım. Bazılarını da hiç tanımam. My Net’ten çıkan yazıyı bugün avukatım bana getirdi. Baktım o kadar saçma sapan Antalya Cumhuriyet Savcılığı ve KOM’un yaptığı açıklamaya göre ben Antalya’ya en son gideli 15 yıla girdi. Oradan yurt dışına çıktım. Düzmece başlatılan Türkiye genelindeki bu operasyonda ismimi herkes kullanmış olabilir. Utanmadan açıklama yapmış savcı ve Antalya KOM Şube Müdürü, onlara soruyorum, ankesörlü telefondan etrafa emir yağdırıyormuşum. Beni oraya götüren infaz koruma memurları ve dinleyen kurul anında neden Emniyet’e haber verilmiyor? Herhangi bir olay gelişmeden tedbir alsınlar. Para geliyor hemen dağılıyor diye bir yazı okudum. Para nerden alınıp da nereye dağılıyor? Bunu da açıklasalardı. Ben ankesörlü telefondan yeri geldi Tayyip Erdoğan’a, yeri geldi İçişleri Bakanına konuştum. Yeri geldi haksızlık yapan devlet görevlilerine konuştum. Bari adam olsalar da o konuşmalarımı yayınlasalar.

KİMİN EMRİ İLE YAPILDI?
Önce burada yetkililer bana dediler ki Antalya’daki Cumhuriyet Savcısı Fetöcü KOM’un Antalya Şube Müdür ve yardımcısı onlar da Fetöcü. Bütün bu işleri seni çıkarmamak için tezgahlıyorlar. Evet bazı vurulma olaylarını ben de herkes gibi gazetelerden öğrendim. Tanıdık olduklarımı asla tanımam demem. Kırıkkaleli avukatım Salih Eroğlu’nu Antalya’ya getirmişler. Salih Eroğlu İstanbul’dan gelen buraya herkesi tanır. Salih’i İstanbul’a götürmeleri gerekirken neden Antalya’ya götürdüler? Yoksa onu da mı oyunun parçasına alet ettiler? Bir yıldır Türkiye genelinde gelişen bazı olayları birleştirerek bu organizasyonu birkaç gün evveline kadar yetmiş günde üst beyinde dünyaya dolaşır gibi konuşmalarında iki üç gün evveline kadar ve de vücut dilinde farklı konuşan Rizeli Tayyip Erdoğan’ın emri ile mi bunu yaptılar?

KİMER İÇİN KONUŞTUĞUM BELLİ
O yazımda dedim Allah’ın öyle kulları var ki, hangi yeteneğe sahip olduğunu kimse bilemez. Sayın Tayyip Erdoğan’ın, Başbakan’ın, İbrahim Kalın’ın Erdoğan’ın yamağı Toros Keçisi’nin vücut dilleri normale girdi. Son yazı yayınlandıktan bir saat sonra Allah’ın öyle kulları var ki, öyle yeteneklere sahip ki, teknolojinin yapamadığı iki metre uzunluğu, iki metre genişliği, bir kare içerisine lehimleyip çıkarmasan bile Allah’ın vermiş olduğu yeteneğe kimse engel olamaz. Onlara soruyorum, “SAKIN ALLAH’IN YETENEKLİ KULLARINI UNUTMAYINIZ. HAFİFE ALMAYIN.” Bunlar ve bunlarla yola çıkmış Ankara’dakiler ruhsal dünyalarında aynı şekilde yaşamak istiyorlarsa bu tip yanlışlıklara devam etsinler. Kişi suç işlerse oğlum bile olsa devletin görevi araştırıp savcıya teslim edip hapishaneye koymaktır. E yazım ile yazdığım hiçbir şeyi inkar etmem. Ankesörlü telefonda kimler için konuştuklarım belli. İstiyorlarsa bir dahaki basın açıklamamda Ankara’da kime ne konuştuğumu açıklayım. Bir de cezaevinde bazı yetkililer bu seni bitirme operasyonu, Fetöcüler yapıyorlar, Fetönün de Allah belasını versin, Fetöye hizmet edenlerin de. Allah cehennemine koysun. Fetöye kim bu ülkede hoca efendi bizim ışığımızdır diyenin de Allah’ın laneti üzerine olsun.

SİZLER GELİP GEÇİCİSİNİZ
16 yıl içerisinde kim Fetö ile hareket etmişse o da Fetö gibi haindir. Avrupa Birliği’ne alınacağız diye kim yalvarmış ise W. Bush’tan icazet almak için kim kapısında beklemiş ise bu aziz milletin onun baki olan dünyada cennette mi cehennemde mi olacağını iyi biliyor. PKK’ya Habur’da mahkeme kim kurdurmuş ise devletin hakimini savcısını oraya kim göndermiş ise aziz şehitlere kelle kim demişse Türk Milletini ayaklar altına kim almışa onun şerefinden şüphe etmemek namussuzluktur. Bu tip fiilleri işlemiş geçmişte ona vatan haini damgasını vurmuş, şu anda yamaklığını yapan o Toros Keçisine soruyorum, nerde kaldı senin Türklüğe sahip çıkman? Hani senin için aziz Türk Milleti çok önemli idi. Bu aziz millet devletin sahibinin millet olduğunu biliyor. Milletin evladı sınır ötesinde hayatını kaybediyor. Aynı milletin insanı Güneydoğu’da vatanı için bedenlerini feda ediyor. Devlet onlardır siz değilsiniz. Siz dört yılda bir gelip geçicisiniz.

MEMLEKETİMİ ASLA SATMADIM
Devleti bürokratlar yönetir, siyasiler milletin alın terini kaymağını götürürken, evlatlarını sınır ötesine mi gönderiyorlar yoksa Güneydoğu’ya mı? Geçen de bu operasyondan dolayı OHAL’e yeni bir madde eklemişler. Fetöcülerle ilgili cezaevinden alınıp Emniyet’te sorgulanabilir. Şimdi soruyorum onlara ben terörist miyim? Polis ve asker şehit olduğu zaman Apo’yu İmralı’dan alıp sorguluyor musunuz? Hapishanelerden DHKP-C’li aldınız mı? Sokakta bomba patlatan dinci bir örgütün üyesini hapishaneden alıp Emniyet’e götürdünüz mü? OHAL ile Fetöcülerle ilgili bu maddeyi koydunuz. Kaç kişi aldınız bunlarla ilgili? Aldıklarınız mutlaka kendilerini kurtarmak için itirafçılardan biridir. Ben iki defa yurt dışında hapishanelerde kaldım. 12 Eylül’den bugüne kadar değişik zamanlarda cezaevinde yatmaktayım. Ömrümde itirafçı olmadım. Ne arkadaşımı ne de memleketimi satmadım. Benim için itirafçı, şerefsiz ve vatan hainidir.

BEN HÜSEYİN TARAFTARIYIM
Tutturmuşlar bu ülkede Fetö diye. Fetö kimdir? Amerikalıların figürü olan bir köpeğidir. Türkiye’de daha evvel dediğim gibi Güney sınırlarımız Suriye’den başlayıp İran sınırlarına kadar hepsini mi güvence altına aldınız? Terörü mü bitirdiniz? Adalet kavramını güvence altına mı aldınız? Devlet sosyal bir devlet mi? Oldu da bu Alattin Çakıcı namuslu adamlara pislik atıyor? Devleti yöneten her dört yılda bir gelen efendiler, bu millet her şeyi biliyor. Yönetime yakın olan birine iğne ucu kadar dil uzatsa adama ya Fetöcü yaftası vuruyor ya da vatan haini diyor. Hapishanelere atıyorsunuz. Yukarıda bahsettiğim gibi kim Fetöcülerle yatağa girmişse, kim övmüşse ABD ve AB’ye kim yalakalık yaparak bu ülkeye zarar vermişse, her kim olursa olsun vatana ihanet değil de nedir? Utanmadan Allah’ın ismini ağzına alanlara sesleniyor, bu sözüm gerçek Müslümanlara değil, Haçlılarla geçmişte son 15 yıldır işbirliği yapıp, coğrafyamızı ve ülkemizi sıkıntıya sokanlara diyorum ki, yalandan Allah kelamını ağzına alanlar ruhu geçmişte Kerbela’da Yezid’in yanında olanlardır. Ben ise Kerbela’da Hüseyin taraftarı olan bir düşünceye sahibim. Evet Hanefiyim, Sünniyim. Ama Hüseyin taraftarıyım.

SİZE KİMSE ENGEL OLMUYOR
EFENDİLER. Yüreğiniz yetiyorsa yüz defa dedim, 15 senede öldürün beni. Ölüm benim için kayıp değil kazançtır. Ne mutlu idealleri uğrunda vatanı için kalbi Allah’a teslim olanlar için ölüm Allah’a ebedi kavuşmaktır. Hadi buyurun yapabilir iseniz yapın. Sizin e elinize ne dilinize ne beyninize kimse engel olmuyor. Rabimin rahmeti ve bereketi nuru kendine kalbî inananların ve aziz Türk Milletinin üzerine olsun. Kamuoyuna saygılarımla arz ederim.” Not: “Türk toprağı olan Süleyman Şah’ın türbesini teröristlere taşıtan vatan haini değil de nedir? Aziz Milletimize arz ederim.” Çakıcı ayrıca, detayları yayınlanan operasyonla ilgili çıkan haberleri de açıklamasına ekledi. Operasyonla ilgili detayların yer aldığı haberler bir çok basındı Perşembe günü yayınlandı. İşte o haber ve detayları

Alaaddin Çakıcı’nın adamları kendilerini vurdu!

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Organize Suçlar Büro Amirliğince, liderliğini halen Kırıkkale Keskin T Tipi Cezaevinde hükümlü olarak bulunan Alaaddin Çakıcı’nın yaptığı Çıkar Amaçlı Silahlı Suç Örgütünün çalışma şekli ve detayları paylaşıldı. Çakıcı’nın talimatları cezaevinden ankesörlü telefon aracılığıyla verdiği ve adamlarının Çakıcı’ya bağlılıklarını göstermek için tabanca ile kendilerini vurdukları belirtildi.

Şüphelilerin “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak”, “Suçu ve Suçluyu Övme”, “Nitelikli Yağma”, “Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması”, “Kasten Öldürmeye Teşebbüs”, “Kasten Yaralama”, “Tehdit”, “İş ve Çalışma Hürriyetinin İhlali”, “Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma”, “Yalan Tanıklık”, “Suç Delillerini Yok Etme”, “Gizleme Veya Değiştirme”, “Suçluyu Kayırma”, “Adil Yargılamayı Etkilemeye Teşebbüs”, “Suç Üstlenme” suçlarını işledikleri, 6 aylık soruşturma sonunda ortaya çıkartıldı. Örgüt lideri Alaaddin Çakıcı’nın örgütün devamlılığını sağlayabilmek amacı ile verdiği talimatlar sonucu örgüt üyeleri tarafından gerçekleştirilen yağma, tehdit gibi yöntemlerle elde edilen yüksek miktarlardaki paraların kendisine ulaştırıldığı, bu paralarında kendisi için suç işleyen veya daha önceki tarihlerde birlikte hareket ettiği şahıslara gönderildiği, bu sayede örgütün sürekliliğinin sağlandığı bilgisi paylaşıldı.

KENDİLERİNİ VURDULAR
Örgüt tarafından gerçekleştirilen eylemler arasında, Örgüt içerisinde yaşanan çıkar çatışması neticesinde Örgüt Lideri Alaaddin Çakıcı tarafından öz yeğeni (A.Ç.)’nin vurulması talimatını verdiği, akabinde örgüt üyeleri tarafından İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bulunan bir otelin restoran bölümünde (A.Ç.)’nin kurşunlandığı, halk üzerinde korku ve panik oluşturmak, Örgüt Lideri Aladdin Çakıcı’ya bağlılıklarını göstermek ve adaletinin sorgulanamayacağı izlenimi vermek adına örgüt üyelerinin tabanca ile kendilerine zarar verdikleri ve tehditler içeren videoları sosyal medya üzerinden paylaştıkları, örgüt liderine ve örgütün yapısına zarar verdiği iddiası ile bazı şahıslara etek giydirmek suretiyle kendi kendisine tabanca ile zarar vermesine zorladıkları, akabinde olaya ilişkin video kayıtlarını yayınlattıkları, ve örgütün bir kısım kamu görevlileri ile irtibatlı olduğu tespit edildi.

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada ayrıca örgüt üyelerince toplam 23 eylem gerçekleştirildiği, 6 eylemin Antalya, 13 eylemin İstanbul, 1 eylemin İzmir, 1 eylemin Bursa, 1 eylemin İzmit, 1 eylemin Kırıkkale illerinde gerçekleştiği bilgisi verildi.
22 Mart tarihinde Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde 45 şüpheli şahsın yakalanmalarına yönelik eşzamanlı yapılan operasyonda Antalya’da ikamet eden biri kamu görevlisi 15 , Ankara’da biri avukat 3 , Bursa’da 1 , Kırıkkale’de biri avukat 2 , İstanbul’da 15 olmak üzere 36 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli 9 kişinin ise yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği bildirildi. Yine dosya kapsamında şüpheli olan 6 şahsın ise halen tutuklu olarak cezaevinde bulunduğu belirlendi.

Şüphelilere ait ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 7 adet tabanca, bu tabancalara ait değişik çap ve markalarda çok sayıda fişek, Örgüt Lideri Alaaddin çakıcı ve yeğeni (A.Ç.) tarafından cezaevinden yazılmış çok sayıda mektup ile örgüt üyelerine verilmek üzere Örgüt Lideri Alaaddin çakıcı tarafından verildiği değerlendirilen talimatların yazılı olduğu notlar, çek, senet ve sahte sürücü belgesine el konuldu. emniyetteki işlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edilen 25 kişinin sorgulanmasının devam ettiği bildirildi.
Bir Yorum Yap

Haber
Bu Web Sitesi ÜN Ajans Tarafından Tasarlanmıştır.

Çakıcı Kimler İçin Konuştuğum Belli

Haber Giriş Tarihi: 6 Nisan 2018
Çakıcı Kimler İçin Konuştuğum Belli

“Kimler için ne konuştuğum belli”

“Kimin emri ile yapıldı?”

Antalya merkezle olarak gerçekleştirilen operasyonla ilgili detaylar basında yer alırken, Keskin T Tipi Cezaevinde kalmakta olan Alattin Çakıcı bu konuda açıklamada bulundu ve hakkında basında yer alan, Savcılık ve KOM iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

AÇIKLAMADA BULUNDU
Çakıcı açıklamasında şunları söyledi: “Kamuoyuna saygılarımla arz ederim… İki haftadır devam eden operasyonda bahsedilen kişilerin bazıları ziyaretime gelir, bazılarını eskiden tanırım. Bazılarını da hiç tanımam. My Net’ten çıkan yazıyı bugün avukatım bana getirdi. Baktım o kadar saçma sapan Antalya Cumhuriyet Savcılığı ve KOM’un yaptığı açıklamaya göre ben Antalya’ya en son gideli 15 yıla girdi. Oradan yurt dışına çıktım. Düzmece başlatılan Türkiye genelindeki bu operasyonda ismimi herkes kullanmış olabilir. Utanmadan açıklama yapmış savcı ve Antalya KOM Şube Müdürü, onlara soruyorum, ankesörlü telefondan etrafa emir yağdırıyormuşum. Beni oraya götüren infaz koruma memurları ve dinleyen kurul anında neden Emniyet’e haber verilmiyor? Herhangi bir olay gelişmeden tedbir alsınlar. Para geliyor hemen dağılıyor diye bir yazı okudum. Para nerden alınıp da nereye dağılıyor? Bunu da açıklasalardı. Ben ankesörlü telefondan yeri geldi Tayyip Erdoğan’a, yeri geldi İçişleri Bakanına konuştum. Yeri geldi haksızlık yapan devlet görevlilerine konuştum. Bari adam olsalar da o konuşmalarımı yayınlasalar.

KİMİN EMRİ İLE YAPILDI?
Önce burada yetkililer bana dediler ki Antalya’daki Cumhuriyet Savcısı Fetöcü KOM’un Antalya Şube Müdür ve yardımcısı onlar da Fetöcü. Bütün bu işleri seni çıkarmamak için tezgahlıyorlar. Evet bazı vurulma olaylarını ben de herkes gibi gazetelerden öğrendim. Tanıdık olduklarımı asla tanımam demem. Kırıkkaleli avukatım Salih Eroğlu’nu Antalya’ya getirmişler. Salih Eroğlu İstanbul’dan gelen buraya herkesi tanır. Salih’i İstanbul’a götürmeleri gerekirken neden Antalya’ya götürdüler? Yoksa onu da mı oyunun parçasına alet ettiler? Bir yıldır Türkiye genelinde gelişen bazı olayları birleştirerek bu organizasyonu birkaç gün evveline kadar yetmiş günde üst beyinde dünyaya dolaşır gibi konuşmalarında iki üç gün evveline kadar ve de vücut dilinde farklı konuşan Rizeli Tayyip Erdoğan’ın emri ile mi bunu yaptılar?

KİMER İÇİN KONUŞTUĞUM BELLİ
O yazımda dedim Allah’ın öyle kulları var ki, hangi yeteneğe sahip olduğunu kimse bilemez. Sayın Tayyip Erdoğan’ın, Başbakan’ın, İbrahim Kalın’ın Erdoğan’ın yamağı Toros Keçisi’nin vücut dilleri normale girdi. Son yazı yayınlandıktan bir saat sonra Allah’ın öyle kulları var ki, öyle yeteneklere sahip ki, teknolojinin yapamadığı iki metre uzunluğu, iki metre genişliği, bir kare içerisine lehimleyip çıkarmasan bile Allah’ın vermiş olduğu yeteneğe kimse engel olamaz. Onlara soruyorum, “SAKIN ALLAH’IN YETENEKLİ KULLARINI UNUTMAYINIZ. HAFİFE ALMAYIN.” Bunlar ve bunlarla yola çıkmış Ankara’dakiler ruhsal dünyalarında aynı şekilde yaşamak istiyorlarsa bu tip yanlışlıklara devam etsinler. Kişi suç işlerse oğlum bile olsa devletin görevi araştırıp savcıya teslim edip hapishaneye koymaktır. E yazım ile yazdığım hiçbir şeyi inkar etmem. Ankesörlü telefonda kimler için konuştuklarım belli. İstiyorlarsa bir dahaki basın açıklamamda Ankara’da kime ne konuştuğumu açıklayım. Bir de cezaevinde bazı yetkililer bu seni bitirme operasyonu, Fetöcüler yapıyorlar, Fetönün de Allah belasını versin, Fetöye hizmet edenlerin de. Allah cehennemine koysun. Fetöye kim bu ülkede hoca efendi bizim ışığımızdır diyenin de Allah’ın laneti üzerine olsun.

SİZLER GELİP GEÇİCİSİNİZ
16 yıl içerisinde kim Fetö ile hareket etmişse o da Fetö gibi haindir. Avrupa Birliği’ne alınacağız diye kim yalvarmış ise W. Bush’tan icazet almak için kim kapısında beklemiş ise bu aziz milletin onun baki olan dünyada cennette mi cehennemde mi olacağını iyi biliyor. PKK’ya Habur’da mahkeme kim kurdurmuş ise devletin hakimini savcısını oraya kim göndermiş ise aziz şehitlere kelle kim demişse Türk Milletini ayaklar altına kim almışa onun şerefinden şüphe etmemek namussuzluktur. Bu tip fiilleri işlemiş geçmişte ona vatan haini damgasını vurmuş, şu anda yamaklığını yapan o Toros Keçisine soruyorum, nerde kaldı senin Türklüğe sahip çıkman? Hani senin için aziz Türk Milleti çok önemli idi. Bu aziz millet devletin sahibinin millet olduğunu biliyor. Milletin evladı sınır ötesinde hayatını kaybediyor. Aynı milletin insanı Güneydoğu’da vatanı için bedenlerini feda ediyor. Devlet onlardır siz değilsiniz. Siz dört yılda bir gelip geçicisiniz.

MEMLEKETİMİ ASLA SATMADIM
Devleti bürokratlar yönetir, siyasiler milletin alın terini kaymağını götürürken, evlatlarını sınır ötesine mi gönderiyorlar yoksa Güneydoğu’ya mı? Geçen de bu operasyondan dolayı OHAL’e yeni bir madde eklemişler. Fetöcülerle ilgili cezaevinden alınıp Emniyet’te sorgulanabilir. Şimdi soruyorum onlara ben terörist miyim? Polis ve asker şehit olduğu zaman Apo’yu İmralı’dan alıp sorguluyor musunuz? Hapishanelerden DHKP-C’li aldınız mı? Sokakta bomba patlatan dinci bir örgütün üyesini hapishaneden alıp Emniyet’e götürdünüz mü? OHAL ile Fetöcülerle ilgili bu maddeyi koydunuz. Kaç kişi aldınız bunlarla ilgili? Aldıklarınız mutlaka kendilerini kurtarmak için itirafçılardan biridir. Ben iki defa yurt dışında hapishanelerde kaldım. 12 Eylül’den bugüne kadar değişik zamanlarda cezaevinde yatmaktayım. Ömrümde itirafçı olmadım. Ne arkadaşımı ne de memleketimi satmadım. Benim için itirafçı, şerefsiz ve vatan hainidir.

BEN HÜSEYİN TARAFTARIYIM
Tutturmuşlar bu ülkede Fetö diye. Fetö kimdir? Amerikalıların figürü olan bir köpeğidir. Türkiye’de daha evvel dediğim gibi Güney sınırlarımız Suriye’den başlayıp İran sınırlarına kadar hepsini mi güvence altına aldınız? Terörü mü bitirdiniz? Adalet kavramını güvence altına mı aldınız? Devlet sosyal bir devlet mi? Oldu da bu Alattin Çakıcı namuslu adamlara pislik atıyor? Devleti yöneten her dört yılda bir gelen efendiler, bu millet her şeyi biliyor. Yönetime yakın olan birine iğne ucu kadar dil uzatsa adama ya Fetöcü yaftası vuruyor ya da vatan haini diyor. Hapishanelere atıyorsunuz. Yukarıda bahsettiğim gibi kim Fetöcülerle yatağa girmişse, kim övmüşse ABD ve AB’ye kim yalakalık yaparak bu ülkeye zarar vermişse, her kim olursa olsun vatana ihanet değil de nedir? Utanmadan Allah’ın ismini ağzına alanlara sesleniyor, bu sözüm gerçek Müslümanlara değil, Haçlılarla geçmişte son 15 yıldır işbirliği yapıp, coğrafyamızı ve ülkemizi sıkıntıya sokanlara diyorum ki, yalandan Allah kelamını ağzına alanlar ruhu geçmişte Kerbela’da Yezid’in yanında olanlardır. Ben ise Kerbela’da Hüseyin taraftarı olan bir düşünceye sahibim. Evet Hanefiyim, Sünniyim. Ama Hüseyin taraftarıyım.

SİZE KİMSE ENGEL OLMUYOR
EFENDİLER. Yüreğiniz yetiyorsa yüz defa dedim, 15 senede öldürün beni. Ölüm benim için kayıp değil kazançtır. Ne mutlu idealleri uğrunda vatanı için kalbi Allah’a teslim olanlar için ölüm Allah’a ebedi kavuşmaktır. Hadi buyurun yapabilir iseniz yapın. Sizin e elinize ne dilinize ne beyninize kimse engel olmuyor. Rabimin rahmeti ve bereketi nuru kendine kalbî inananların ve aziz Türk Milletinin üzerine olsun. Kamuoyuna saygılarımla arz ederim.” Not: “Türk toprağı olan Süleyman Şah’ın türbesini teröristlere taşıtan vatan haini değil de nedir? Aziz Milletimize arz ederim.” Çakıcı ayrıca, detayları yayınlanan operasyonla ilgili çıkan haberleri de açıklamasına ekledi. Operasyonla ilgili detayların yer aldığı haberler bir çok basındı Perşembe günü yayınlandı. İşte o haber ve detayları

Alaaddin Çakıcı’nın adamları kendilerini vurdu!

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Organize Suçlar Büro Amirliğince, liderliğini halen Kırıkkale Keskin T Tipi Cezaevinde hükümlü olarak bulunan Alaaddin Çakıcı’nın yaptığı Çıkar Amaçlı Silahlı Suç Örgütünün çalışma şekli ve detayları paylaşıldı. Çakıcı’nın talimatları cezaevinden ankesörlü telefon aracılığıyla verdiği ve adamlarının Çakıcı’ya bağlılıklarını göstermek için tabanca ile kendilerini vurdukları belirtildi.

Şüphelilerin “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak”, “Suçu ve Suçluyu Övme”, “Nitelikli Yağma”, “Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması”, “Kasten Öldürmeye Teşebbüs”, “Kasten Yaralama”, “Tehdit”, “İş ve Çalışma Hürriyetinin İhlali”, “Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma”, “Yalan Tanıklık”, “Suç Delillerini Yok Etme”, “Gizleme Veya Değiştirme”, “Suçluyu Kayırma”, “Adil Yargılamayı Etkilemeye Teşebbüs”, “Suç Üstlenme” suçlarını işledikleri, 6 aylık soruşturma sonunda ortaya çıkartıldı. Örgüt lideri Alaaddin Çakıcı’nın örgütün devamlılığını sağlayabilmek amacı ile verdiği talimatlar sonucu örgüt üyeleri tarafından gerçekleştirilen yağma, tehdit gibi yöntemlerle elde edilen yüksek miktarlardaki paraların kendisine ulaştırıldığı, bu paralarında kendisi için suç işleyen veya daha önceki tarihlerde birlikte hareket ettiği şahıslara gönderildiği, bu sayede örgütün sürekliliğinin sağlandığı bilgisi paylaşıldı.

KENDİLERİNİ VURDULAR
Örgüt tarafından gerçekleştirilen eylemler arasında, Örgüt içerisinde yaşanan çıkar çatışması neticesinde Örgüt Lideri Alaaddin Çakıcı tarafından öz yeğeni (A.Ç.)’nin vurulması talimatını verdiği, akabinde örgüt üyeleri tarafından İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bulunan bir otelin restoran bölümünde (A.Ç.)’nin kurşunlandığı, halk üzerinde korku ve panik oluşturmak, Örgüt Lideri Aladdin Çakıcı’ya bağlılıklarını göstermek ve adaletinin sorgulanamayacağı izlenimi vermek adına örgüt üyelerinin tabanca ile kendilerine zarar verdikleri ve tehditler içeren videoları sosyal medya üzerinden paylaştıkları, örgüt liderine ve örgütün yapısına zarar verdiği iddiası ile bazı şahıslara etek giydirmek suretiyle kendi kendisine tabanca ile zarar vermesine zorladıkları, akabinde olaya ilişkin video kayıtlarını yayınlattıkları, ve örgütün bir kısım kamu görevlileri ile irtibatlı olduğu tespit edildi.

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada ayrıca örgüt üyelerince toplam 23 eylem gerçekleştirildiği, 6 eylemin Antalya, 13 eylemin İstanbul, 1 eylemin İzmir, 1 eylemin Bursa, 1 eylemin İzmit, 1 eylemin Kırıkkale illerinde gerçekleştiği bilgisi verildi.
22 Mart tarihinde Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde 45 şüpheli şahsın yakalanmalarına yönelik eşzamanlı yapılan operasyonda Antalya’da ikamet eden biri kamu görevlisi 15 , Ankara’da biri avukat 3 , Bursa’da 1 , Kırıkkale’de biri avukat 2 , İstanbul’da 15 olmak üzere 36 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli 9 kişinin ise yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği bildirildi. Yine dosya kapsamında şüpheli olan 6 şahsın ise halen tutuklu olarak cezaevinde bulunduğu belirlendi.

Şüphelilere ait ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 7 adet tabanca, bu tabancalara ait değişik çap ve markalarda çok sayıda fişek, Örgüt Lideri Alaaddin çakıcı ve yeğeni (A.Ç.) tarafından cezaevinden yazılmış çok sayıda mektup ile örgüt üyelerine verilmek üzere Örgüt Lideri Alaaddin çakıcı tarafından verildiği değerlendirilen talimatların yazılı olduğu notlar, çek, senet ve sahte sürücü belgesine el konuldu. emniyetteki işlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edilen 25 kişinin sorgulanmasının devam ettiği bildirildi.

YORUMLAR    Yukarı Çık