Haber

KAMPANYAMIZA DESTEK BÜYÜYOR “KIRIKKALE’YE ASKERİ BİRLİK İSTİYORUZ”

KAMPANYAMIZA DESTEK BÜYÜYOR  “KIRIKKALE’YE ASKERİ BİRLİK İSTİYORUZ”
10 Ağustos 2016

 

Önceki gün başlatmış olduğumuz kampanya Kırıkkale’de büyük yankı uyandırdı. 7’den 70’e, siyasetçilerden, esnaflara herkes kampanyamıza sahip çıkarken Şehrin Kurtuluş reçetesinin askeri birlik gelmesi yolunda fikir birliğine varıldı. Şehir tüm organları ile askeri birliğin gelmesi adına kampanyamıza destek verirken sokakta insanlar nereye kurulması gerektiğini bile tartışmaya başladılar. İşte kampanyamıza destek verenlerin düşünceler.

Mehmet Demir/Ak Parti Kırıkkale Milletvekili

DEMİR

Biz Bu Şehir için varız. Şehrimizin bir adım ileri gidebilmesi için gecemizi, gündüzümüze katıyoruz. 15 Temmuz Hain Darbe girişiminden sonra Ankara’da ki Askeri Birliklerin taşınması olayı gündeme geldi. Kırıkkale Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu üyesi olarak, Kırıkkale’ye de bir askeri birliğin gelmesi için elimden geleni hatta daha fazlasını yaparım. Zaten geçmişte Kırıkkale’de Askeri Birlikler vardı ve taşındı, baktığımız zaman hep bizden gitmiş. Bu sefer de bize gelsin. Haber71 Gazetesinin başlatmış olduğu, “Kırıkkale’ye Askeri Birlik İstiyoruz” kampanyasını sonuna kadar destekliyorum. Bu anlamda da üstüme düşen bütün görevleri yerine getireceğimi bilmenizi istiyorum.

Cihat Mencet/İş Adamı-Haber71 Gazetesi İmtiyaz Sahibi

cihat mencet

Önceki gün sosyal medya hesabımdan ve gazetemiz Haber 71 üzerinden başlatmış olduğumuz kampanyanın ses getireceğinden emindik. Çünkü bu şehrin canlanması için ihtiyacımız olan, eksiğimiz olan bir şeyi dile getirdik. Bu şehrin askeri birliği var demek, bu şehirde 7’den 70’e kalkınma demek. Bu şehrin kasabı kazanacak, bu şehrin manavı kazanacak, bu şehrin çay ocakları, kafeleri kazanacak, bu şehrin gazetesi, fırını kazanacak. Kim istemez ki bunu? Bunu istemeyen olsa olsa bu şehre düşmanlık edenlerdir. Tüm şehre sesleniyorum, Başta Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanlarımıza, tüm hemşerilerimize, Kırıkkale’nin ekmeğini yiyen suyunu içen herkese sesleniyorum; Gelin bu sefer sıkı tutalım ipi. İpin ucunu kaçırmayalım, başka şehirlerin bakanları bürokratları varsa bizim şehrimizin kocaman vatan sevgisi, bayrak sevgisi var. Bu ülkeye en çok Şehidi biz verdik, en çok Al Bayraklı tabut üzerinde gözyaşı döktük. Bugün çok bir şey istemiyoruz! Bugün bu işi sıkı tutanlara 100 yıl sonra geleceğimiz olan nesiller Allah Razı olsun diyecek. Bırakın ekonomiyi, şunu bunu, bu hayır duasından daha önemli ne olabilir ki! Milletvekillerime şunu söylemek istiyorum, bu tarihi fırsat bir daha gelir mi? Bugün bir hamle yapacaksınız ve 100 yıl sonra adınız anılacak. Tıpkı Hüseyin Kahya gibi, Alparslan Pehlivanlı gibi. Değmez mi 1 ay aşırı mesai yapmaya bence değer. Sizlerde bunu yapacak kadar bu memleketi seviyorsunuz. Şehir olarak arkanızdayız ne derseniz yapmaya hazırız, yeter ki Kırıkkale’ye bir askeri birlik getirin.

Sırrı Zengin/ASKF Başkanı ve Haber71 Gazetesi İmtiyaz Sahibi

sırrı zengin

Bu memlekete bir şeyler yapılsın. Ufakta olsa büyükte olsa bir şeyler yapılsın. Baktığımız zaman Şampiyon olmuş takımını dahi taşıyamayan bir şehiriz. Baktığımız zaman almak yerine hep veren bir şehiriz. Kırıkkaleli çocuklar ekmek için İstanbul, Bursa, Tekirdağ, Ankara’ya göç ediyor. Göçün önü bir türlü alınamıyor. OSB Kuruldu, Silah OSB kuruluyor ama göçün önü bir türlü alınamıyor. İmtiyaz sahibi olduğum haber71 gazetesinin başlatmış olduğu kampanyanın sonuna kadar arkasında duracağım. Kampanya için bir şeyler yapanı her zaman destekleyeceğim. Ama karşı duranı bu şehrin gelişmesinin karşısında olduğunu düşüneceğim. Yıllardır MKE canlanacak diye bekliyoruz, ölüden canlı çıkartmaya çalışıyoruz. Askeri Birlik bu şehirde göç vermenin büyük ölçüde önüne geçer. Artık bizim de şehrimize bir şeyler verilsin. Bu şehrin gelişmesi adına bir şeyler yapılsın. Kampanyayı destekliyorum sonuna kadar da hem şahsım hem ASKF hem de Gazetemle birlikte arkasında duracağım.

Murat Çaykara/İl Genel Meclisi Başkanı

murat çaykara

Haber71 Gazetesini başlatmış olduğu kampanyadan ötürü kutluyorum. Şehrimizin en önemli eksiklerinden birisi, askeri birlik olmamasıdır. Şehrimize dışarıdan para akışı sağlayarak ekonomik yapıyı canlandıracak, esnafın yüzünü güldürecek bir hamle. Aynı zamanda şehrin nüfusunun artmasını sağlayacak ve dış göçün önüne geçecek bir çalışma. Şehrin nüfusunun artması iller bankasından gelecek yardımın artması ve vatandaşlarımıza daha iyi hizmet demek. İller Bankasından ne kadar para gelirse belediyelerimiz ve biz o kadar hizmet yapabiliyoruz. Bu paranın artması halinde il ve ilçelerimize çok daha fazla yatırım yapmamıza olanak sağlayacak. İnşallah askeri birlik Kırıkkale’mize gelir ve tüm şehrin yüzü güler. Şahsım ve İl Genel Meclisi adına ne yapmamız gerekiyorsa, yapmaya hazırız.

Hakan Gökkaya/Gazeteci-Yazar

hakan gökkaya

30 yılını gazetecilikte geçirmiş, gece gündüz şehrin sorunlarını yerinde görmüş biri olarak diyorum ki, bu Kırıkkale için tarihinin en büyük adımıdır. MKE, TÜPRAŞ eyvallah ama Askeri Birlik demek bacasız fabrika demek. Askeri birlik olan birçok şehri gezdim, ziyaret ettim. Hepsinin ekonomisinde ki canlılığın en büyük sebebinin askeri birlik olduğunu gördüm. Ben bir adım ileriye gidiyorum acemi birliği gelsin. Her yemin töreninde Şehre gelecek yerli turistlerin ekonomiyi ne kadar canlandıracağını düşünüyorum ve hayal ettiğim Kırıkkale diyorum. Hem Askerine Kırıkkale’den daha çok sahip çıkacak bir memleket var mı? Diğer şehirler de çarşı izni günlerinde fiyatlar yukarı çekilirken, bu şehir de o günler fiyatlar aşağı iner. Çay Ocağından, Pazarcısına kadar fukara gördükleri askerlerden hesap almazlar. Bu şehrin çocukları, bu ülkenin çocuklarına kol kanat gerer kendi evlatları gibi bakar. Siyasetçisinden, bürokratına, esnafından, iş adamına herkese çağrım şudur gelin elinizi bir kere taşın altına koyun ve ömrünüzün sonuna kadar bundan faydalanın. Haber71 Gazetesini başlattığı kampanyadan dolayı kutluyor ve sonuna kadar destekliyorum.

Çağlar Atmaca/Yazar-İş Adamı

çağlar atmaca

Bu yalnızca bir kampanya değil, başkaldırıdır. Yeniden ayağa kalkmak, Kırıkkale’yi eski güçlü günlerine döndürmek için atılan en büyük adımdır. Bu kampanya, bu şehrin geleceğini teminat altına almak için atılan en büyük adımdır. Bu kampanyaya destek vermek, bu şehrin çocuklarına sahip çıkmaktır. Bu Kampanya, Nüfus ortalamasına göre en çok Şehit veren bu şehrin çocuklarına ekmek demektir. Kırıkkale’de bir askeri birlik demek, Kırıkkale’nin Ticaretinden sporuna kadar her alanında kalkınma demektir. Hep biz verdik, Asker verdik, Şehit verdik, geçmişte askeri birliğimizi verdik, MKE’yi verdik. Vermeye devam ediyoruz, bu vatan için, bu bayrak için, bu ülke için şehir olarak her şeyimizi ama her şeyimizi vermeye her zaman hazırız. Ancak belki de ilk defa bu kadar çok istiyoruz. Diyoruz ki, Askeri Birliğimizi geçmişte aldınız, MKE’yi bizden koparttınız. Türkiye Milli Savunma Teknolojisinde her gün ileri giderken en çok MKE’nin gelişmesini gerekirken her gün çürüdüğüne şahit olduk. Şimdi sıra yüce devletimizde çok şey istemiyoruz, Asker yetiştiren şehre, Şehitler diyarına adına uygun bir şekilde Askeri Birlik gelmesini istiyoruz. Haber71 Gazetesine teşekkür ediyorum.

Gazi Karafilik/Esnaf-Kasaplar Odası Başkanı

gazi karafilik

Dün Haber 71 Gazetesinin başlatmış olduğu kampanya haberini okuduğumda içim içime sığmadı. İşte bu şehir için bir fırsat doğdu dedim. İşte esnafların yüzünü güldürmek için bir hamle geldi dedim. Başından sonuna kadar destekliyorum, şahsım ve odam adına ne yapmamız gerekiyorsa yapmaya daima hazırım. İmzaysa imza, mitingse miting, kepenk kapatarak dikkat çekmekse feda olsun. Ben Milletvekillerimize güveniyorum, onlar bu kampanyaya ön ayak olurlar. Bizlerde aslanlar gibi arkalarında oluruz. Bu askeri birlik Kırıkkale’ye gelir. İşte o zaman esnafların yüzü güler, işte o zaman esnaflar para kazanır, işte o zaman bu şehir gelişir.

Harun Günay/Çay Evi İşletmecisi

harun günay

Biz yıllardır bankalar caddesinde çay evi işletmekteyiz. Ekmeğimizi bu işten çıkartıyoruz. Haber71 Gazetesinden “Kırıkkale’ye Askeri Birlik İstiyoruz” kampanyasını okudum ve heyecanlandım. Hafta sonları çarşı izninde olan askerlerin, hafta içi rütbeli subay, astsubay ve uzmanların Kırıkkale sokaklarında olduklarını hayal ettim. Bunun işimize olacak yansımasını hesap ettim. Şehrin artacak nüfusu ile oluşacak yeni ticari alanları düşündüm. Daha önce de askeri birliğimiz taşınmış bizden alınıp Çankırı’ya verilmiş. Bir de biz alalım dedim. Kampanyaya sonuna kadar destek veriyorum, kepenk kapatmaya kadar ne gerekiyorsa yapmaya hazırım.

 
Bir Yorum Yap

Haber
Bu Web Sitesi ÜN Ajans Tarafından Tasarlanmıştır.

KAMPANYAMIZA DESTEK BÜYÜYOR “KIRIKKALE’YE ASKERİ BİRLİK İSTİYORUZ”

Haber Giriş Tarihi: 10 Ağustos 2016
KAMPANYAMIZA DESTEK BÜYÜYOR  “KIRIKKALE’YE ASKERİ BİRLİK İSTİYORUZ”

 

Önceki gün başlatmış olduğumuz kampanya Kırıkkale’de büyük yankı uyandırdı. 7’den 70’e, siyasetçilerden, esnaflara herkes kampanyamıza sahip çıkarken Şehrin Kurtuluş reçetesinin askeri birlik gelmesi yolunda fikir birliğine varıldı. Şehir tüm organları ile askeri birliğin gelmesi adına kampanyamıza destek verirken sokakta insanlar nereye kurulması gerektiğini bile tartışmaya başladılar. İşte kampanyamıza destek verenlerin düşünceler.

Mehmet Demir/Ak Parti Kırıkkale Milletvekili

DEMİR

Biz Bu Şehir için varız. Şehrimizin bir adım ileri gidebilmesi için gecemizi, gündüzümüze katıyoruz. 15 Temmuz Hain Darbe girişiminden sonra Ankara’da ki Askeri Birliklerin taşınması olayı gündeme geldi. Kırıkkale Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu üyesi olarak, Kırıkkale’ye de bir askeri birliğin gelmesi için elimden geleni hatta daha fazlasını yaparım. Zaten geçmişte Kırıkkale’de Askeri Birlikler vardı ve taşındı, baktığımız zaman hep bizden gitmiş. Bu sefer de bize gelsin. Haber71 Gazetesinin başlatmış olduğu, “Kırıkkale’ye Askeri Birlik İstiyoruz” kampanyasını sonuna kadar destekliyorum. Bu anlamda da üstüme düşen bütün görevleri yerine getireceğimi bilmenizi istiyorum.

Cihat Mencet/İş Adamı-Haber71 Gazetesi İmtiyaz Sahibi

cihat mencet

Önceki gün sosyal medya hesabımdan ve gazetemiz Haber 71 üzerinden başlatmış olduğumuz kampanyanın ses getireceğinden emindik. Çünkü bu şehrin canlanması için ihtiyacımız olan, eksiğimiz olan bir şeyi dile getirdik. Bu şehrin askeri birliği var demek, bu şehirde 7’den 70’e kalkınma demek. Bu şehrin kasabı kazanacak, bu şehrin manavı kazanacak, bu şehrin çay ocakları, kafeleri kazanacak, bu şehrin gazetesi, fırını kazanacak. Kim istemez ki bunu? Bunu istemeyen olsa olsa bu şehre düşmanlık edenlerdir. Tüm şehre sesleniyorum, Başta Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanlarımıza, tüm hemşerilerimize, Kırıkkale’nin ekmeğini yiyen suyunu içen herkese sesleniyorum; Gelin bu sefer sıkı tutalım ipi. İpin ucunu kaçırmayalım, başka şehirlerin bakanları bürokratları varsa bizim şehrimizin kocaman vatan sevgisi, bayrak sevgisi var. Bu ülkeye en çok Şehidi biz verdik, en çok Al Bayraklı tabut üzerinde gözyaşı döktük. Bugün çok bir şey istemiyoruz! Bugün bu işi sıkı tutanlara 100 yıl sonra geleceğimiz olan nesiller Allah Razı olsun diyecek. Bırakın ekonomiyi, şunu bunu, bu hayır duasından daha önemli ne olabilir ki! Milletvekillerime şunu söylemek istiyorum, bu tarihi fırsat bir daha gelir mi? Bugün bir hamle yapacaksınız ve 100 yıl sonra adınız anılacak. Tıpkı Hüseyin Kahya gibi, Alparslan Pehlivanlı gibi. Değmez mi 1 ay aşırı mesai yapmaya bence değer. Sizlerde bunu yapacak kadar bu memleketi seviyorsunuz. Şehir olarak arkanızdayız ne derseniz yapmaya hazırız, yeter ki Kırıkkale’ye bir askeri birlik getirin.

Sırrı Zengin/ASKF Başkanı ve Haber71 Gazetesi İmtiyaz Sahibi

sırrı zengin

Bu memlekete bir şeyler yapılsın. Ufakta olsa büyükte olsa bir şeyler yapılsın. Baktığımız zaman Şampiyon olmuş takımını dahi taşıyamayan bir şehiriz. Baktığımız zaman almak yerine hep veren bir şehiriz. Kırıkkaleli çocuklar ekmek için İstanbul, Bursa, Tekirdağ, Ankara’ya göç ediyor. Göçün önü bir türlü alınamıyor. OSB Kuruldu, Silah OSB kuruluyor ama göçün önü bir türlü alınamıyor. İmtiyaz sahibi olduğum haber71 gazetesinin başlatmış olduğu kampanyanın sonuna kadar arkasında duracağım. Kampanya için bir şeyler yapanı her zaman destekleyeceğim. Ama karşı duranı bu şehrin gelişmesinin karşısında olduğunu düşüneceğim. Yıllardır MKE canlanacak diye bekliyoruz, ölüden canlı çıkartmaya çalışıyoruz. Askeri Birlik bu şehirde göç vermenin büyük ölçüde önüne geçer. Artık bizim de şehrimize bir şeyler verilsin. Bu şehrin gelişmesi adına bir şeyler yapılsın. Kampanyayı destekliyorum sonuna kadar da hem şahsım hem ASKF hem de Gazetemle birlikte arkasında duracağım.

Murat Çaykara/İl Genel Meclisi Başkanı

murat çaykara

Haber71 Gazetesini başlatmış olduğu kampanyadan ötürü kutluyorum. Şehrimizin en önemli eksiklerinden birisi, askeri birlik olmamasıdır. Şehrimize dışarıdan para akışı sağlayarak ekonomik yapıyı canlandıracak, esnafın yüzünü güldürecek bir hamle. Aynı zamanda şehrin nüfusunun artmasını sağlayacak ve dış göçün önüne geçecek bir çalışma. Şehrin nüfusunun artması iller bankasından gelecek yardımın artması ve vatandaşlarımıza daha iyi hizmet demek. İller Bankasından ne kadar para gelirse belediyelerimiz ve biz o kadar hizmet yapabiliyoruz. Bu paranın artması halinde il ve ilçelerimize çok daha fazla yatırım yapmamıza olanak sağlayacak. İnşallah askeri birlik Kırıkkale’mize gelir ve tüm şehrin yüzü güler. Şahsım ve İl Genel Meclisi adına ne yapmamız gerekiyorsa, yapmaya hazırız.

Hakan Gökkaya/Gazeteci-Yazar

hakan gökkaya

30 yılını gazetecilikte geçirmiş, gece gündüz şehrin sorunlarını yerinde görmüş biri olarak diyorum ki, bu Kırıkkale için tarihinin en büyük adımıdır. MKE, TÜPRAŞ eyvallah ama Askeri Birlik demek bacasız fabrika demek. Askeri birlik olan birçok şehri gezdim, ziyaret ettim. Hepsinin ekonomisinde ki canlılığın en büyük sebebinin askeri birlik olduğunu gördüm. Ben bir adım ileriye gidiyorum acemi birliği gelsin. Her yemin töreninde Şehre gelecek yerli turistlerin ekonomiyi ne kadar canlandıracağını düşünüyorum ve hayal ettiğim Kırıkkale diyorum. Hem Askerine Kırıkkale’den daha çok sahip çıkacak bir memleket var mı? Diğer şehirler de çarşı izni günlerinde fiyatlar yukarı çekilirken, bu şehir de o günler fiyatlar aşağı iner. Çay Ocağından, Pazarcısına kadar fukara gördükleri askerlerden hesap almazlar. Bu şehrin çocukları, bu ülkenin çocuklarına kol kanat gerer kendi evlatları gibi bakar. Siyasetçisinden, bürokratına, esnafından, iş adamına herkese çağrım şudur gelin elinizi bir kere taşın altına koyun ve ömrünüzün sonuna kadar bundan faydalanın. Haber71 Gazetesini başlattığı kampanyadan dolayı kutluyor ve sonuna kadar destekliyorum.

Çağlar Atmaca/Yazar-İş Adamı

çağlar atmaca

Bu yalnızca bir kampanya değil, başkaldırıdır. Yeniden ayağa kalkmak, Kırıkkale’yi eski güçlü günlerine döndürmek için atılan en büyük adımdır. Bu kampanya, bu şehrin geleceğini teminat altına almak için atılan en büyük adımdır. Bu kampanyaya destek vermek, bu şehrin çocuklarına sahip çıkmaktır. Bu Kampanya, Nüfus ortalamasına göre en çok Şehit veren bu şehrin çocuklarına ekmek demektir. Kırıkkale’de bir askeri birlik demek, Kırıkkale’nin Ticaretinden sporuna kadar her alanında kalkınma demektir. Hep biz verdik, Asker verdik, Şehit verdik, geçmişte askeri birliğimizi verdik, MKE’yi verdik. Vermeye devam ediyoruz, bu vatan için, bu bayrak için, bu ülke için şehir olarak her şeyimizi ama her şeyimizi vermeye her zaman hazırız. Ancak belki de ilk defa bu kadar çok istiyoruz. Diyoruz ki, Askeri Birliğimizi geçmişte aldınız, MKE’yi bizden koparttınız. Türkiye Milli Savunma Teknolojisinde her gün ileri giderken en çok MKE’nin gelişmesini gerekirken her gün çürüdüğüne şahit olduk. Şimdi sıra yüce devletimizde çok şey istemiyoruz, Asker yetiştiren şehre, Şehitler diyarına adına uygun bir şekilde Askeri Birlik gelmesini istiyoruz. Haber71 Gazetesine teşekkür ediyorum.

Gazi Karafilik/Esnaf-Kasaplar Odası Başkanı

gazi karafilik

Dün Haber 71 Gazetesinin başlatmış olduğu kampanya haberini okuduğumda içim içime sığmadı. İşte bu şehir için bir fırsat doğdu dedim. İşte esnafların yüzünü güldürmek için bir hamle geldi dedim. Başından sonuna kadar destekliyorum, şahsım ve odam adına ne yapmamız gerekiyorsa yapmaya daima hazırım. İmzaysa imza, mitingse miting, kepenk kapatarak dikkat çekmekse feda olsun. Ben Milletvekillerimize güveniyorum, onlar bu kampanyaya ön ayak olurlar. Bizlerde aslanlar gibi arkalarında oluruz. Bu askeri birlik Kırıkkale’ye gelir. İşte o zaman esnafların yüzü güler, işte o zaman esnaflar para kazanır, işte o zaman bu şehir gelişir.

Harun Günay/Çay Evi İşletmecisi

harun günay

Biz yıllardır bankalar caddesinde çay evi işletmekteyiz. Ekmeğimizi bu işten çıkartıyoruz. Haber71 Gazetesinden “Kırıkkale’ye Askeri Birlik İstiyoruz” kampanyasını okudum ve heyecanlandım. Hafta sonları çarşı izninde olan askerlerin, hafta içi rütbeli subay, astsubay ve uzmanların Kırıkkale sokaklarında olduklarını hayal ettim. Bunun işimize olacak yansımasını hesap ettim. Şehrin artacak nüfusu ile oluşacak yeni ticari alanları düşündüm. Daha önce de askeri birliğimiz taşınmış bizden alınıp Çankırı’ya verilmiş. Bir de biz alalım dedim. Kampanyaya sonuna kadar destek veriyorum, kepenk kapatmaya kadar ne gerekiyorsa yapmaya hazırım.

 

YORUMLAR    Yukarı Çık