Anasayfa » KIRIKKALE » MHP Kırıkkale Adayı Açıklanmadı
050720132003330512950

MHP Kırıkkale Adayı Açıklanmadı

12 İl Arasında Kırıkkale Yok
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mahalli İdareler seçimi Aday Takdim Toplantı’sında yerel seçim adaylarını tanıttı. 9 büyükşehir,12 il,187 ilçe, 44 belde Başkan adaylarının açıklandığı toplantıda Kırıkkale Mekez Belediye Başkan adayı açıklanmadı. Kırıkkale’ye Bağlı Sulayurt ve Balışeyeh MHP Belediye Başkan adaylarının açıklandığı toplantıda, Sulakyurt ilçesinde İsmail Bildik, Balışeyh Ahmet Tuna Milliyetçi Hareket Partisi’nin Mart 2014’teki Belediye Başkan adayı oldu.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Mahalli İdareler seçimi Aday Takdim Toplantısı’nda hem gündemi değerlendirdi, hem de yerel seçim adaylarını tanıttı.Konuşmasında hükümeti sert sözlerle eleştiren Bahçeli, Başbakan’a üstü kapalı olarak “densiz” dedi.İşte Bahçeli’nin konuşmasından satır başları ve MHP’nin adayları:182 gün sonra yapılacak mahalli idari seçimler bizim için çok önemli. Bu tarihte Türkiye geleceğini oylayacak.Parti olarak yerel seçimleri çok önemsiyoruz.Önümüzdeki zaman zarfında 3 siyasi imtihan bizi bekliyor. Birincisi 30 mart 2014 Mahalli İdari seçimler. İkincisi 28 ağustos 2014 cumhurbaşkanlığı seçimleri. Üçüncüsü, şayet zamanında yapılırsa 2015’in haziranında 25. dönem milletvekilliği genel seçimleridir.30 mart 2014 günü milletimizin bekaası ve egemenlik hakları oylanacaktır, geçmiş ve geleceğimiz topluca onaylanacaktır.Türkiye, 11 yıldır bir kabus filmi izliyor. Başbakan adeta cehennem ateşine odun taşıyor.AKP’nin demokrasi anlayışı defoludur ve küresel güçlerin etkisindedir.Bu demokratik paket ne ilk ne de son olacaktır. Eğer yarın açıklanacak pakette PKK’nın isteklerine boyun eğilmezse bir şey demeyeceğiz. Ancak PKK’nın istekleri kabul edilirse -ki öyle olacak- ey sayın Arınç, sorarım sana asıl densizi itiraf edecek cesareti gösterecek misin?Densizin kim olduğunu Sayın Başbakan Yardımcısı Arınç da görecek ve her zamanki gibi ben de ne yaptım diye ağlayacaktır.Sayın Başbakan boş boş konuşma başaramayacaksın, yapamayacaksın, sonunda da adaletten yakanı kurtaramayacaksın.Muhterem dava arkadaşlarım, etrafımız mayınlarla çevrili. Ortadoğu kan revan içinde. İslam adına işlenen cinayetler, vahşi katliamlar en başta büyük saygısızlıktır. İslama sırtını yaslayarak insan öldürenler şeytanın hizmetkarıdır. Hiçbir müslüman isteyerek biz cana kıymaz. Müslüman alemi büyük bir buhran yaşıyor. Sorunlar çığ gibi büyüyor.Manşetlerinden bizi görmeyenlere inat biz buradayız, meydanlardan taşıyoruz, iktidara yürüyoruz.Yandaş basın görmesin ne gam, kiralık kalemler karalasın ne keder. Biz himayeyi Cenabı Allah’tan, desteği yüce milletimizden dileriz. Bunun dışında kimseyle bir göbek bağımız yoktur, olmayacaktır.44 yıllık şanlı mücadelemiz, kim olduğumuzun açık ispatıdır.Günübirlik hevesler için ülkümüzden dönmedik , milletimize vefasızlık yapmadık.
30 Mart’ta tarih yazmaya var mısınız? Aday olsun olmasın tüm arkadaşlarımızdan işbirliği içinde çalışmalarını istiyorum. Artık Türkiye bundan sonra sizleri bekliyor.
Artık yeter şimdi söz senin Türkiyem
Bugün açıklayacağımız
9 büyükşehir,12 il 187 ilçe 44 belde belediyesi adayımıza başarılar diliyorum. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
Adana – Ceyhan belediye Başkanı Hüseyin Sözlü
Ankara – Öğretim üyesi MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya
Antalya – Kemal Çelik
Aydın – Ali Uzunırmak
Balıkesir – İsmail Ok
Kocaeli – Saffet Sancaklı
Mersin – Burhanettin Kocamaz
Ordu – Cemal Enginyurt
İL BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
Aksaray İl Belediye Başkan Adayı Rıfkı Karabatak
Bartın İl Belediye Başkan Adayı Cemal Akın
Bayburt – İdris Aydın
Burdur – Nadir Özcan
Çankırı – Hakkı Yalçın
Giresun – Orhan
Gümüşhane – Mustafa Canlı
Isparta – Yusuf Ziya Günaydın
Kırklareli Derya Bulut
Kilis – Hasan Mısırlıgil
Kütahya – Adil Işık
Osmaniye – Kadir Kara
SULAKYURT VE BALIŞEYH ADAYLARI AÇIKLANDI
MHP’de aylardır merakla beklenen adaylar açıklanmaya başladı. Kırıkkale’den iki ilçe adayı da belirlendi. Sulakyurt ilçesinde İsmail Bildik, Balışeyh Ahmet Tuna Milliyetçi Hareket Partisi’nin Mart 2014’teki Belediye Başkan adayı oldu.  Hemşerimiz Ali Rıza Çalkan’da Mamak Belediye Başkanı olarak belirlendi.  Bildik ve Tuna önümüzdeki günlerde il yönetimi ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek çalışmalarına başlamaları bekleniyor.  Aday takdim toplantısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “30 Mart’ta tarih yazmaya var mısınız? Aday olsun olmasın tüm arkadaşlarımızdan işbirliği içinde çalışmalarını istiyorum. Artık Türkiye bundan sonra sizleri bekliyor. Artı yeter şimdi söz senin Türkiye’m. Adaylarımıza şimdiden başarılar diliyorum. ” Dedi.

Print Friendly