Gündem

Gençlik Aşısı Kimler İçin Uygundur?

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

 

Zamanla vücutta ve ciltte azalan hyalüronik asit, cildin daha cansız, donuk ve yaşlı görünmesine neden olur. Hayatın erken dönemlerinde sıkı ve genç görünen cilt, hyalüronik asitteki bu azalma ile birlikte, özellikle 30’lu yaşlardan itibaren daha nemsiz görünür. Çünkü, hyalüronik asit kendi ağırlığının 1000 katına kadar nemi tutma ve suyu hapsetme özelliğine sahiptir.

Gençlik aşısı, aktif bileşeni olan hyalüronik asit ile cildin yeniden nemli, genç, sağlıklı görünmesini sağlar. Çünkü, hyalüronik asit yaşla birlikte azalır. Gençlik aşısı, temelde yaşlanma karşıtı bir tedavidir ve kırışıklık- ince çizgi gibi yaşlanma belirtileri ile mücadele eder.

Cilt altına hyalüronik asidin ve diğer faydalı bileşenlerin enjekte edildiği gençlik aşısı, saf hyalüronik asit ile hücre yenilenme sürecini hızlandırır, cildin nem seviyelerini ve doğal olarak cildin elastikiyetini arttırır.

Hyalüronik asit, aynı zamanda kolajen ve elastin üretimini destekler ve bu sayede cildin daha canlı ve genç görünmesini sağlar. Doğal bileşenleri ile cildin yaşlanma sürecini yavaşlatmaya da yardımcı olur.

Cilt, doğal yaşlanma sürecinin dışında; güneş maruziyeti, solaryum kullanımı, dengesiz beslenme, alkol ve sigara kullanımı gibi faktörlere bağlı olarak da zamanla daha nemsiz, mat ve donuk görünür. Tamamlayıcı bir tedavi olarak uygulamak, yaşlanma belirtileri ile mücadele etmeye de yardımcı olacaktır.

Hyalüronik Asidin Cilt İçin Önemi

Hyalüronik asit, vücutta önemli bir yapı taşıdır ve azaldığında cilt hücrelerinin yaşlanma süreci hızlanmaya başlar. Bu da 30’lu yaşlardan itibaren cildimizin daha donuk, nemsiz ve yaşlı görünmesini açıklar. Bol miktarda ciltte bulunan hyalüronik asit azaldıkça, bu etkiler de belirginleşmeye başlar. İşte, gençlik aşısının cildinize sağlayacağı etki, bu yaşlanma etkilerinin ortaya çıkmasını ertelemektir.

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısında amaç, kendi moleküler ağırlığının 1000 katına kadar suyu tutabilen hyalüronik asidi cilde enjekte etmektir.

Hayatın erken dönemlerinde ciltte bolca bulunan hyalüronik asit, cildin daha esnek, canlı ve parlak görünmesini sağlar. Ancak, ne yazık ki yaşla birlikte bunlar değişmeye başlar. Gençlik aşısı, içerdiği hyalüronik asit ve doğal bileşenler ile cildin daha genç görünmesine katkı sağlar. Ayrıca, kolajen üretimini tetiklemeye de yardımcı olur. Bu da cildin daha genç görünmesini destekler.

Gençlik Aşısı Ne İşe Yarar?

Gençlik aşısındaki hyalüronik asit, cildin nemi hapsetme kapasitesini arttırır. Bu sayede, cilt dokusu eskisi gibi sağlıklı ve dolgun görünür. Ayrıca, hyalüronik asit içeren enjeksiyonların cildi gençleştirebileceğini gösteren bilimsel kanıtlar da mevcuttur. Peki, gençlik aşısının faydaları nelerdir?

  • Cildin daha sıkı görünmesini sağlar
  • Cilt pürüzsüzlüğüne katkıda bulunur
  • Kolajen üretimini arttırır
  • Daha sağlıklı ve gen görünen bir cilt sağlar
  • Alkol, sigara, düzensiz beslenme gibi çevresel yaşlandırıcıların etkilerini azaltır
  • Cilt hücrelerinin yaşlanmasını yavaşlatır

 

Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

Gençlik aşısı, ortalama 20-25 dakika içinde gerçekleştirilmektedir. Uygulama öncesinde genellikle lokal bir uyuşturucu uygulandığından, tedavi sırasında acı hissi yok denecek kadar azdır. Hassas ciltlerde bazen birkaç saat içinde geçici bir yanma hissi, kızarıklık ve hassasiyet görülebilir.

Gençlik aşısı, genellikle toplamda 4 seans şeklinde önerilir. Seanslar ortalama 2 haftalık aralıklarla tekrarlanır. Tedavinin etkileri, işlemden ortalama 1 gün sonra görülmeye başlar. Cilt, ertesi gün daha parlak, nemli ve sağlıklı görünmeye başlar. En yüksek etkileri, işlemden ortalama 2 ay sonra maksimum seviyelere ulaşır.

Tedaviden sonra bol bol su içmek, sigara içmemek, alkol tüketmemek, güneşten kaçınmak, solaryuma girmemek, düzenli beslenmek de etkinliğini attıracaktır.

Gençlik Aşısı İçin Uygun Adaylar

Cildin hyalüronik asit seviyeleri 20’li yaşların ortalarından itibaren azalmaya başlar. Bu etki, 30’lu yaşlardan itibaren hızlanır. Dolayısıyla, 20’li yaşlardan sonraki her yetişkin, gençlik aşısı için uygun bir adaydır. Bununla birlikte, 30’lu yaşlardan itibaren hastalarda daha sık aralıklarla tekrar seansları gerekebilir.

Gençlik Aşısının Etkileri Kalıcı Mıdır?

Gençlik aşısı, genellikle 30’lu yaşlardan itibaren tercih edilir. 30 yaş üstü hastalarda, ortalama 2 haftalık aralıklarla toplamda 4 seanslık bir kür önerilir. Etkilerinin kalıcılığını sağlamak için her 3-6 ayda bir tekrar edilmesi faydalı olacaktır.

Kaynak : https://neslimgungenclinic.com/genclik-asisi-nedir-kimler-icin-uygundur/

0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x