Gündem

Okul Öncesi İngilizce Eğitimi Nedir?

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

 

Yabancı dil öğreniminde yaş önemli bir faktördür. Ne kadar erken dil öğrenmeye başlarsak o kadar kolay ve etkili öğreniriz çünkü yaşımız ilerledikçe beyin esnekliğini kaybetmeye başlar. Beyin sağ ve sol lobu olarak ayrılır, bu ayrımdan önce dil öğrenmeye başlanmalıdır. Çocuklar yaşlar küçük yaşlarda daha hızlı öğrenirler 2-7 yaş aralığı idealdir. Bu konumda çocuğunuz okula başlamadan evvel Ankara’da bir okul öncesi ingilizce kursuna kaydettirmeniz ingilizce öğrenimi açısından oldukça önemlidir.

Ankara Okul Öncesi İngilizce Kursları ve Kurs Programları için Daha Detaylı Bilgi için

Okul öncesi ingilizce kursunun amacının ne olduğunu merak ediyorsanız doğru yere geldiniz. Bu makale size okul öncesi ingilizce müfredatı ve çocuğunuzu bir okula kaydettirmenin faydaları hakkında bazı değerli bilgiler sağlayacaktır. Okul öncesi sınıfları, çocuğunuzun dil becerilerini geliştirmesine izin vermenin yanı sıra, çocuğunuz için size önemli kaynaklar da sağlayabilir.

Okul Öncesi İngilizce Eğitimi Müfredatı Nedir?

Doğal olarak tüm ebeveynler çocuklarını kursa yazdırmadan önce kursun içeriğini veya çocuğuna neler katacağını öğrenmek ister. Ankara’da olan bir Gelin o zaman hep birlikte okul öncesi ingilizce kursu müfredatını kısaca inceleyelim:

Okul öncesi müfredat 26 büyük harf ve bazı küçük harfler içerir. Bu yaştaki öğrencilerin bunları öğrenmesi daha zor olsa da, çocuğunuz adını ve birçok anlamlı kelimeyi zaten tanıyabilir. Çocuğunuz büyüdükçe, öğretilenleri pekiştirmek için oyunları kullanabilirsiniz. Örneğin, çocuğunuzun vücudunun bölümlerinin adlarını öğrenmesine yardımcı olmak için “Nerede…” oyunlarını kullanabilirsiniz. Harflerin yanı sıra sayı saymayı, temel düzeyde renkleri de öğrenecektir.

Tüm bu alfabe öğrenme sürecinden sonra da temel düzeyde kelime öğrenme çalışması yapılır. Temel düzeyde kelimeleri de öğrenerek gittikçe kelime dar ağaçlarını genişleteceklerdir. Erken yaşlarda öğrenecekleri temel bilgiler kalıcı hafızalarında yer edinecektir böylece seviye atlarken temelleri sağlam olduğu için daha kolay öğrenme deneyimi yaşayacaklardır.

Tüm bunlara ek olarak bir de en önemlisi konuşma pratiği elbette. Erken yaşta konuşmayı öğrenebilecek ve akranlarıyla sanki oyun oynarcasına konuşarak ingilizce konuşma pratiği yapabilir. Böylece kolayca telaffuz öğrenebilir.

Okul Öncesi İngilizce Kursu için Noter Onaylı İngilizce Kursu Detayları  

Okul Öncesi İngilizce Kursu Önemi Nedir?

Bir okul öncesi ingilizce kursunun önemini düşünürken, ebeveynler bunun çocuğunuza ingilizce öğretmekle aynı şey olmadığını unutmamalıdır. Çocuklar çevrelerindeki deneyimlerden yeni bir dil öğrenirler ve durum tekrarlı değilse yeni kelimeleri ve dilbilgisi kurallarını hatırlamaları pek olası değildir. Sınıfta gerçekleşen tekrar, bir çocuğun acil okuryazarlık gelişimi için çok önemlidir. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var ki çocuklar en iyi oyun ve eğlence ortamında öğrenirken öğrenirler.

Bir çocuk, öğretmenleri ile sadece ingilizce konuşarak erkenden ingilizce öğrenmenin faydasını görebilir. Bir çocuğun yavaş yavaş ingilizce öğrenmesi çok zordur ve bu durumda sadece ingilizce olan bir ortam ana dilini öğrenmede olduğu gibi yabancı dil öğrenirken de oldukça etkilidir. Bu aynı zamanda çocukların ana dillerini kullanmaya alıştıkları için ingilizce öğrenmelerini de engellemeyecektir. Bu nedenle sınıf, ingilizce öğrenmenin eğlenceli hale geldiği bir yer olmalıdır. Ve en önemlisi, sınıflar etkileşimli ve ilgi çekici olmalıdır.

Çocuğun dil becerileri, yaratıcılığı ve problem çözmeyi teşvik eden bir ortamda geliştirilir. Dil açısından zengin sınıflar, öğretmenlerin yeni kelimeler ve ifadeler tanıtmasına ve düşündürücü sorular sorarak öğrencilerin ilgisini çekmesine olanak tanır. Dersler ayrıca eğlenceli ve çekici bir şekilde geliştirilen matematik öncesi ve okuryazarlık becerilerini de içerir. Şarkılar ve tekerlemeler, çocukları kelimelerdeki farklı sesleri fark etmeye teşvik eder. Ve okul öncesi çocuklar bir dilde öğrenmeye başladıklarından daha fazla okumak istemeleri daha olasıdır.

Okul Öncesi İngilizce Kursu Faydaları Nelerdir?

Erken yaşta yabancı dil öğrenmenin çocuğunuza hem şu an hem de gelecekte bir çok faydası olacaktır. Peki, nedir bu faydalar? Gelin hep birlikte bakalım:

  • Yabancı dil konuşan çocuklar, kavram gelişimi ve ileri beceri kazanımı açısından tek dil konuşan çocuklara göre avantajlıdır.
  • Bilimsel araştırmalara göre, bir yabancı dili erken yaşta öğrenmek, çocukların matematik, anadil ve sosyal bilimlerde mükemmel sonuçlar elde etmelerine yardımcı olabilir.
  • Erken yaşta yabancı dil öğrenen çocuklar, çevrelerinde olup bitenleri anlamada başarılı olacaklar ve kişisel alanlarında anlayış, saygı ve hoşgörü ile farklılıklarla karşılaşacaklar.
  • Erkenden yabancı dil öğrenen ilerleyen yaşlarda zorluk çekmeden hedef dile kolayca hakim oluyorlar.
  • Okula daha sağlam temellerle başlarlar. Yapılan bazı araştırmalar ortaya koyuyor ki, okul öncesi yabancı dil öğrenmeye başlayan çocuklarda konsantrasyon sorunları daha az görülmektedir. Buna ek olarak, akranlarından daha hızlı okuma, yazma öğrenmekte oldukları gözlemlenmiştir.
  • Erken yaşta yabancı dil eğitimi alan çocuklarınız farklı kültürler hakkında bilgi sahibi olmasının yanı sıra bir aşinalık kazanacaklardır. Bu da onları ileride daha düşünceli ve hoşgörülü birer birey haline getirecektir.

Çocuğunuza yapacağınız en büyük iyilik onu erken yaşta Ankara’da kaliteli bir şekilde okul öncesi ingilizce eğitimi veren bir dil merkezine yazdırmak olacaktır.

Böylece hem çocukken hem de gelecekte bir çok açıdan avantaj elde etmiş olur.

Okul Öncesi İngilizce Kursları ve Kurs Programları için Daha Detaylı Bilgi için  

 

 

0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x