Kültür SanatManşet

Şımarık Aşure Günü’nü unutmadı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’de faaliyet gösteren Şımarık Mağazası, 5 bin kişiye aşure ikram etti. Merkez, Gürler, Kaletepe ve Nenehatun şubelerinde dağıtılan aşurelere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

5 BİN KİŞİLİK İKRAM

4 şubede 5 bin kişilik aşure dağıttıklarını belirten Şımarık Yönetim Kurulu Başkanı Musa Aksoy, ”Ben bu ayın kardeşliğe, dayanışmaya, birlik ve beraberliğe vesile olması düşüncesiyle aşure dağıtıyoruz. Muharrem ayı matem ayı olarak değil de bütün Müslümanların yaşananlardan ibret alması gereken bir aydır. Muharrem ayı gibi mübarek aylar ülkemizin birliğini beraberliğini güçlendirecek, kuvvetlendirecek, ayrılıkların bir tarafa bırakılmasına vesile olacak günlerdir.” dedi.

‘DİRLİĞE VE KURTULUŞA VESİLE OLSUN’

Muharrem ayının savaşmanın haram olarak kabul edildiği 4 aydan biri olduğuna dikkat çekerek, “Haksızlık karşısında hiçbir zaman susmayan, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in biricik torunu, Hz. Hüseyin’in ve 70 arkadaşının Kerbela’da şehit edilişinin yıl dönümü olan Muharrem ayı ve Aşure gününün İslam aleminde ayrı bir anlamı bulunmaktadır. Bu acı ve elem bütün Müslümanları derinden yaralamıştır. Bu tür müessif olayların tekrarlanmaması için her zamankinden daha fazla birlik, bütünlük ve kardeşliğe ihtiyacımız vardır. Özellikle içinde bulunduğumuz şu zorlu günlerde bu birlik, bütünlük ve kardeşliğe daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Bu vesileyle Hz. Hüseyin’i ve yol arkadaşlarını rahmetle anıyor, Muharrem ayının tüm İslam aleminin birliğine, dirliğine ve kurtuluşuna vesile olmasını diliyorum.” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

- Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu