Manşet

Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Yardımı

3 - 9 Ekim tarihleri arasında Amatör Spor Haftası etkinleri kapsamında düzenlenen Amatör Spor Kulüpleri malzeme dağıtım töreni Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

3 – 9 Ekim tarihleri arasında Amatör Spor Haftası etkinleri kapsamında düzenlenen Amatör Spor Kulüpleri malzeme dağıtım töreni Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

HEP BERABER, ŞEHRİN GAYRETİYLE ÇIKARIRIZ

Valilik Konferans Salonunda düzenlenen programda katılımcılara hitap eden Vali Tekbıyıkoğlu, bir şehrin gelişirken, sadece ekonomisiyle değil; sanatıyla, esnettiğiyle ve sporuyla beraber geliştiğini ifade etti.Olimpiyat madalya sıralamasına bakıldığı zaman, gelişmiş ülkelerin çok daha fazla madalya kazandığının müşahede edildiğini ifade eden Tekbıyıkoğlu, “ Devletimizin, bu yol da gösterdiği gayreti takdir etmek lazım. Hakikaten hiçbir bölgeyi gözetmeksizin, her yerde spor tesislerimizin sayısı arttı. Türk milleti, bütün coğrafyasıyla beraber çok yetenekli bir millet. Eğer imkân verilirse, dünyanın en başarılı sporcularını çıkaracağımıza ben inanıyorum. Kırıkkale’mizde de son günlerde önemli aktiviteler de bulunduk. Boks alanında bir Türkiye şampiyonası düzenlendi. Türkiye’de en büyük katılımlı bir Türkiye şampiyonası, Kırıkkale’de düzenlendi. Hem yıldızlar bayan grubunda ve hem de yıldız genç erkekler grubunda oldukça yüksek katılım oldu. Onun akabinde ‘Pedallar Anadolu’nun Kalbinde’ sloganıyla bir organizasyon düzenlendik. Kırıkkale’de ilk defa Türkiye şampiyonası etabı gerçekleştirilmiş oldu. Ben şehre teşekkür ediyorum, çünkü şehir bu şampiyonayı sahiplendi. Renkli bir havada, şehrimize bambaşka bir aksiyon kazandıracak şekilde tertip oldu. İnşallah bir sonraki senede bunu uluslararası düzeye, hep beraber, şehrin gayretiyle çıkarırız. “ dedi.

HAYIRLI UĞURLU OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM

Kırıkkale’de olduğu müddetçe Kırıkkale’nin sporuna elinden gelen bütün desteği vereceğini aktaran Vali Tekbıyıkoğlu şu ifadelerde bulundu:“ Kırıkkalespor’a geçtiğimiz günlerde destekte bulunduk ve şehrimizin takımına destekte bulunmaya devam edeceğiz. Kırıkkale’nin bir mabedi var Fikret Karabudak stadı. Çok yakın zamanda oranın tadilatını ve ışıklandırmasını gerçekleştirip, tadilat ve tamirat süreci tamamlandıktan sonra ki bütün maçlarımızı, Kırıkkalelilerin çok sevdiği vazgeçemediği, bütün taraftar gruplarının desteklediği, Fikret Karabudak Stadyumu’nda hep beraber buluşacağız inşallah. Ben bu isabetli destekte benim yanımda duran bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu programın şehrimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum”Kırıkkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) İl Başkanı Sırrı Zengin ise yapılan yardımların amatör spor kulüpleri için çok büyük destek ve katkı sağladığına dikkat çekerek desteklerinden dolayı Vali Tekbıyıkoğlu’na teşekkür etti.Protokol konuşmalarının ardından spor kulüplerine malzemeleri, Vali Tekbıyıkoğlu ve protokol üyeleri tarafından dağıtıldı.

- Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x