Bahşılı

Bahşılı artık göç edilen değil, göç alan bir ilçe haline geldi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Bahşılı ilçesi son bir kaç senede bir çok bürokrat, iş adamı, vekil, savcı ve hakimin yazlık yaptığı en önemli bölgelerden biri haline geldi.

HABER: YELİZ ERDEM

Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin’in yaptığı çalışmalar, ilçede yaşam kalitesini artırmaya yönelik girişimler ile Kırıkkale’nin en gözde ilçesi ve bölgesi yolunda ilerlemeye devam ediyor. İlçe bir kaç senede bir çok bürokrat, iş adamı, vekil, savcı ve hakimin yazlık yaptığı en önemli bölgelerden biri haline geldi. Ankara’nın Çankaya’sı gibi bir bölge haline gelen ilçede birçok önemli isim ikamet ediyor veya hafta sonları ilçeye geliyor.

İLÇE GÖÇ ALIYOR

Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin’in de girişim ve çabaları ile ilçeden ya arsa veya yazlık alan birçok önemli isim ilçeye değer katıyor. Son 4.5 yılda Belediye’nin bu tür yapılaşma ve yerleşim için 827 adet ruhsat verdiği öğrenildi. Bahşılı ilçesi Başkan Tekin’in girişimleri ile göç veren değil, göç alan ilçe haline gelirken, ayrıca bir çok kişi ilçede yapılan TOKİ konutlarından da ev alarak ilçeye göç kazandırıyor. Bu sayede ilçenin nüfusu da artış gösteriyor.

BAŞKAN TEKİN BİLGİ VERDİ

Yazlık sayısının artışı ile birlikte TOKİ konut sayısı da giderek artıyor. Gerek TOKİ ve gerekse yazlık sayısının artıyor olması Belediye gelirlerine de olumlu etki yapıyor. Ruhsat, emlak ve çevre/temizlik vergilerinde de artış oluyor. Konut sayısı yıllara göre artarken, Başkan Tekin’in girişim ve çabaları ile ilçe de değerini artırmış oluyor. Başkan Tekin, “İlçemiz Kırıkkale’nin Çankaya’sı olma yolunda ilerliyor. Bir çok bürokratın, iş adamının, vekil ve savcıların yazlık yaptığı ilçe olduk. Son 4,5 yılda 827 ruhsat verildi. Göç edilen ilçe değil göç alan ilçe olduk” dedi.

KATMA DEĞER SAĞLIYOR

Öte yandan ilçede bu şekilde oluşan yapılaşma sayesinde konut ve yapıların yatırım değeri de artıyor. İlçeye yönelik bu ilgi ilçeye bu anlamda katma değer de kazandırıyor. Bunun yıllar içinde böyle devam etmesi halinde ilçedeki yazlık, arsa ve konut fiyatlarının değerleneceği üzerinde duruluyor. Kırıkkale ve Ankara emlakçıları Bahşılı ilçesini yatırım, yazlık ve sayfiye yeri bakımından en değerli bölgelerden biri olarak gösteriyorlar.

Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu