KırıkkaleManşetSağlık

Başhekim Olarak Atandı

OP. DR. OSMAN ACAR, ULUSLARARASI HOCA AHMET YESEVİ TÜRK-KAZAK ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİNE BAŞHEKİM OLARAK ATANDI

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Uzun yıllar Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimliği ve İl Sağlık Müdürlüğü görevlerinde bulunan, ardından başarılı çalışmalarından dolayı Denizli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği görevine atanan Op. Dr. Osman Acar, 2018 yılının Ocak ayından beri sürdürdüğü Etimesgut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesi başhekimliği görevinin ardından Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine başhekim olarak atandı.

Konuya ilişkin  açıklama yapan Dr. Osman Acar, “Hoca Ahmet Yesevi’nin yaşadığı ve türbesinin bulunduğu Kazakistan’ın Türkistan şehrinde bulunan Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine başhekim olarak atandım. Tek millet iki devlet olan ata diyarından çıkan Hoca Ahmet Yesevi’nin Alperenleri Anadolu’yu Türklükle ve İslam’la buluşturmuştu. Yüce Rabbim bizlere Türk Devleti adına ata topraklarında hizmet etmeyi bahşetti. Bu görev benim için son derece anlamlı bir görev olacak. Bu önemli görev layıkıyla yerine getirebilmek için elimden geleni yapacağım” dedi.

Daha Fazlasını Göster
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x