Gündem

Bilime Meraklı gençler ‘Bilimsel Geceleme Etkinliği’nde buluştu

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezi, Bilime Meraklı gençlerle “Bilimsel Geceleme Etkinliği” gerçekleştirdi.

HABER: YAKUP ÖZCAN 

İç Anadolu’nun en kapsamlı Bilim Merkezi, bilimin uygulama alanları ve eğlenceli yönü ile Kırıkkalelilerin dikkatini çekmeye devam ediyor. Bilim Merkezi önceki gün gerçekleştirdiği “Bilimsel Geceleme Etkinliğin”de bilime meraklı gençleri bir araya getirdi. Bilim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinliğe Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’da katıldı. Etkinlikte gece boyunca öğrenciler birbirinden farklı birçok faaliyet gerçekleştirdiler.

Bilimin Uygulanabilir Eğlenceli Yönü

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın bilimin uygulanabilir ve eğlenceli yönleriyle Kırıkkaleli çocukları buluşturmak, şehrin bu yönü ile de tanınmasını sağlamak için büyük önem verdiği vizyon projeleri arasında olan Bilim Merkezi aktiviteleri ile şehirde dikkat çekemeye devam ediyor. Kırıkkale pansiyonlarda kalan öğrencileri “Bilimsel Geceleme Etkinliği”nde ağırlayan Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezi, hava kararana kadar uygulamalı atölyelerinde uygulamalı bilimsel faaliyetler gerçekleştirdiler.

En Kapsamlı Teleskop ile Gökyüzünü İzlediler

İç Anadolu’nun en kapsamlı teleskopuna sahip olan Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezinde etkinliğe katılan öğrenciler hava karardıktan sonra da teleskop ile gökyüzünü, gezegenleri ve ayı gözlemleme imkanına sahip oldular. Bilim Merkezi uygulama öğretmenleri “Katılımcı öğrencilerimiz bu etkinlik ile gökyüzü filimi izliyor, sanal gerçek uygulamalı atölyelerde faaliyetlerde bulunuyorlar. Daha sonrada çok kapsamlı olan teleskop ile gökyüzünü izleme derinliklerine yolculuk yapma imkanı sağlıyorlar” dedi.

Faaliyetler Devam Edecek

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Bilim Merkezinin bu tür etkinliklere devam edeceğini söyleyerek “İç Anadolu’nun en kapsamlı Bilim Merkezimiz, ziyaretçilerini merkezin galerilerini, bilimsel düzeneklerini ziyaret edebilir, atölye çalışmalarına katılabilir, dünya ve Müslüman bilim adamlarını yakından tanıma imkanına sahip olabilir. Bu günde çocuklarımızla bilimin sırlarla dolu yönü olan gökyüzünü teleskoplarla izledik” dedi. Etkinliğe katılan öğrencilerde kendilerine böylesi bir imkan sağlayan Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya teşekkür ederek bol bol fotoğraf çekip, çekindiler.

 

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu