Siyaset

CHP 100 yaşında

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

CHP İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. kuruluş yıl dönümü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

HABER: TAHİR ERDEM

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923’te kurulan Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP), 100’üncü yılı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Bozdağ mesajında;

“Demokrasiye geçişin ilk adımı, Cumhuriyetin, Atatürk ilke ve inkılaplarının yılmaz savunucusu olan Cumhuriyet Halk Partimizin, halkın partisinin 100. yaşı kutlu olsun. Cumhuriyet Halk Partisi, 100 yıl önce bugün çağdaş Türkiye’nin temellerini atmış, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde cumhuriyeti kurarak, Türkiye demokrasisini inşa etmiştir.

CHP, eşit haklara sahip, onurlu insanların yaşadığı bir Türkiye’nin garantisidir. Cumhuriyetin koruyucusu ve teminatır. İşte biz böyle bir partinin mensubuyuz ve gurur duyuyoruz. Günden güne büyüyoruz. Halkla iç içe yürüyoruz. Boyun eğmiyoruz, doğruyu söylüyoruz. Her zaman adaletten, halktan, demokrasiden, Atatürk’ün inkılaplarından yola çıkıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü ve Bülent Ecevit başta olmak üzere bu büyük mirasın gelecek nesillere aktarılmasında emeği geçen ve ebediyete intikal etmiş genel başkanlarımızı şükranla anıyorum. Daha nice yıllar diliyorum” şeklinde konuştu.

 

AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan
Başa dön tuşu