Eğitim

Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlük Giydi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde, Diş Hekimliği Haftası Kutlaması ve Beyaz Önlük Giyme Töreni düzenlendi. Şehit Ahmet Özsoy Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Erdemir, öğretim üyeleri, öğrencilerimiz ve aileleri katıldı.

HABER: YAKUP ÖZCAN

Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Diş Hekimliği Fakültesi tanıtım videosunun izlenmesi ve 2023-2024 öğretim yılı stajyer öğrencileri adına Arda Palaslıoğlu’nun konuşması ile devam etti. Palaslıoğlu konuşmasında, “Sayın Dekanım, sayın hocalarımız ve kıymetli aileler, hepiniz hoş geldiniz. Bugün Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi dönem dört temsilcisi olarak Cumhuriyetimizin 100. yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde önlük giyme törenine katılabilmenin haklı gururu, mutluluğu ve heyecanı içerisindeyim. Şu ana kadar olan eğitim hayatımız boyunca akademik ve kişisel anlamda desteklerini esirgemeyen, birbirlerinden değerli hocalarımıza kendim ve arkadaşlarım adına teşekkür ederim. Bugün önlüklerimizi giyerek dünyanın en kutsal mesleklerinden biri olan hekimlik mesleğine adım atacağız. Diş hekimliği, saygın bir meslektir. Bu saygınlığı koruyacak olan da bizleriz. Kıymetli ailelerimiz, yıllarca zorlukla yetiştirdiğiniz bizlerin önümüzdeki bu zorlu yolculukta en büyük destekçisi yine sizler olacaksınız. Bu zorlu yolculuk sonunda bizlerin elde ettiği başarılar, insanlığa sunduğumuz hizmetler, sizlerin en büyük gurur kaynağı olacaktır. Değerli arkadaşlarım, hepinize bu zorlu ve kutsal yolda başarılar dilerim” dedi.

Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Törende konuşma yapan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Erdemir, “Sayın öğretim üyelerimiz, sevgili öğrencilerimiz ve öğrencilerimizin değerli ebeveynleri, öncelikle Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyor ve ilelebet yaşamasını diliyorum. Bugün hem diş hekimlerimizin gününü kutlamak hem de mesleğe yeni adım atacak öğrencilerimize ‘mesleğimize hoş geldiniz’ demek amacıyla tören düzenliyoruz. Bugünkü törenin düzenlenmesinde emeği geçen Periodontoloji Anabilim Dalı öğretim üyelerine teşekkür ediyorum. Bugün öğrencilerimiz hekimliğin sembolü olan beyaz önlüğü giyecekler. Yüzyıllardır devam eden bu gelenekte usta isimler çıraklara önlük giydirir. Bizler 7 gün 24 saat hizmet veren sağlık çalışanlarıyız. Mesleki alanda zorluklarımız maalesef gittikçe artıyor. Ancak siz hekim adaylarının insan sevgisiyle bu sevginin üstesinden geleceğinize inanıyorum. Bizim mesleğimiz manevi tatmini son derece yüksek olan bir meslektir. Bu noktada tüm diş hekimlerinin ve gelecekteki meslektaşlarımın Diş Hekimleri Günü’nü kutluyorum. Siz değerli misafirlerimizi Türkiye’nin en büyük diş hekimliği binasında ağırladığımız için ayrı bir sevinç içindeyiz. Sadece fiziki olarak değil akademik kadrosu, alt yapısı ve teknik imkanlarıyla da Türkiye’nin en seçkin diş hekimliği fakültelerinden birisiyiz. Bugünlere ulaşmamızı sağlayan herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Fakültemizi daha iyiye, mükemmele yaklaştırma çabalarımız Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan önderliğinde sürmektedir. Biz de bu kapsamda önümüzdeki hafta akreditasyon denetiminden geçeceğiz. Ülkemizdeki devlet ve özel üniversitelerinde yaklaşık 150 Diş Hekimliği Fakültesi bulunuyor. Bu fakülteler arasında akreditasyon başvurusu yapan 7. fakülteyiz. Dolayısıyla %10’luk bir kesimde olmak için akreditasyon başvurusu yapmamızın önemli olduğunu düşünüyorum. Fakültemiz, Türkiye’deki Diş Hekimliği Fakülteleri arasında ilk 10’da yer almaktadır. Bu da tüm öğretim üyelerimizin akademik açıdan çok başarılı olduklarını göstermektedir. Onlara da huzurlarınızda teşekkür ederim. Değerli veliler, bugüne kadar çocuklarınız için bir çok zahmete katlandınız. Bizlere emanet ettiğiniz çocuklarınızı, bizler de evlatlarımız ve kardeşlerimiz gibi görerek bağrımıza bastık. Onlar da büyük bir başarı göstererek bugünlere geldiler. Bugün de beyaz önlüklerini giyerek sizleri gururlandıracaklar. Hekim olmanın ilk adımı olan beyaz önlük giyme aşamasına gelen öğrencilerimizi kutluyor ve tüm öğretim üyeleri adına tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Konuşmaların ardından 2023 yılı akademik teşvik ödüllerinde en fazla teşvik almaya hak kazanan öğretim üyelerine plaket verildi. 2023 yılı akademik teşvik birincisi Prof. Dr. Saadet Atsü’ye ve teşvik ikincisi Doç. Dr. Yusuf Bayraktar’a Dekan Prof. Dr. Ali Erdemir tarafından plaket verildi. 2023 yılı akademik teşvik üçüncüsü Dekan Prof. Dr. Ali Erdemir’e plaketini Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Zahit Adışen verdi.

Programın devamında, 2023-2024 dönem birincilerine ve 2023 YKS’de en yüksek puan ile Diş Hekimliği Fakültemize kayıt yaptıran Fadime Nur Çiçekdağı’na plaket verildi.

Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Ailelerin çocuklarının sevinç ve gururuna ortak olduğu tören programı, öğretim üyeleri tarafından öğrencilerimize beyaz önlük giydirilmesi ve öğrencilerimizin yemin etmesi ile son buldu.

Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu