Ahmet Önal | Kırıkkale Belediye Başkanı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Ekonomi

Ekmeğe Zam Geldi

Kırıkkale'de ekmeğe zam geldi. 1 lira 75 kuruştan satılan ekmeğin fiyatına 50 kuruş zam yapıldı. Kırıkkale'de 200 gram ekmek artık 2 lira 25 kuruşa satılacak. 100 gram simit ise 2 lira 50 kuruşa satılacak.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’de ekmeğe zam geldi. 1 lira 75 kuruştan satılan ekmeğin fiyatına 50 kuruş zam yapıldı. Kırıkkale’de 200 gram ekmek artık 2 lira 25 kuruşa satılacak. 100 gram simit ise 2 lira 50 kuruşa satılacak.

BU ZAMLAR ŞARTTI

Kırıkkale’de fırıncılar yaptıkları açıklamalarında “Yeni ekmek tarifesi aldık. Bugün artık zamlı satılacak. Un fiyatlarının aşırı şekilde yükselişi, diğer girdi hammadde fiyatlarını yükselişi. Yarını kestiremiyoruz. Yarın ne olacağı belli değil. Bu gidişle ne olacağı belli değil. Esnafın hayatta kalabilmesi için bu zamlar şarttı.”dediler. Kırıkkale Esnaf Odaları Birlik Başkanlığından yapılan açıklamada ise “Yönetim Kurulunca almış olduğumuz karar gereği ilimizde uygulanan ekmek ve simit fiyatları  düzenlenmiştir.”denildi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x