Ankara’

 • Manşet
  png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAAYYAAADcAQMAAABOLJSDAAAAA1BMVEUAAACnej3aAAAAAXRSTlMAQObYZgAAACJJREFUaIHtwTEBAAAAwqD1T20ND6AAAAAAAAAAAAAA4N8AKvgAAUFIrrEAAAAASUVORK5CYII= - Ankara Yol-İş'de Ali Tuncel İle Devam

  Ankara Yol-İş’de Ali Tuncel İle Devam

  Dünyanın en büyük sendikası olan Türk Metal Sendikasının kurulduğu yer olan Kırıkkale’nin sendikacılıktaki başarıları Yol İş Sendikasında da devam ediyor. Futbolcu Brezilya’dan, Sendikacı Kırıkkale’den çıkar, sözünün öznesi olan Kırıkkale sendikacılıktaki başarılarıyla göz dolduruyor. Türk Metal Sendikasının kurulduğu topraklar olan Kırıkkale; Mustafa Özbek, Pevrül Kavlak gibi iki önemli genel başkanı çıkartmasının yanı sıra, Türk Metal’de ve diğer sendikalarda da başarılı sendikacılarıyla dikkat çekiyor. Son olarak Yol İş Sendikası Ankara 2. Bölge Başkanlığına tekrar seçin Ali Tuncel, sendikacılıkta Kırıkkale’nin göğsünü kabarttı. Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Bolu ve Düzce İllerinden sorumlu olan Ankara 2. Bölge Başkanlığı seçimi geçtiğimiz Cuma günü yapıldı. Bölge illerinde ki…

  Haberin Detayı
 • Eğitim
  Öğrenciler hazırladıkları proje ile Türkiye finaline yükseldi

  Öğrenciler hazırladıkları proje ile Türkiye finaline yükseldi

  Kırıkkale İl Özel İdaresi Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencilerinin hazırlamış olduğu proje, Ankara bölge seçmelerinde 12 bölgeden toplam 119 proje arasından birinci olarak Türkiye finallerinde yarışmaya hak kazandı.

  Haberin Detayı
 • Manşet
  Başkanlar Kurulu Ankara’da Toplandı

  Başkanlar Kurulu Ankara’da Toplandı

  Türk Metal Sendikası Başkanlar Kurulu Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak’ın başkanlığında Ankara’da toplandı.

  Haberin Detayı
 • Manşet
  Kırıkkale Lisesi Kara Harp Okulunda

  Kırıkkale Lisesi Kara Harp Okulunda

  Yarbay Tamer Kösedağ Kırıkkale Lisesi Öğrencilerine yaptığı sunumda; Başta Cumhuriyetimizin bânisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, sayısız komutan ve devlet adamının yetiştiği Mekteb-i Harbiyye/ Kara Harp Okulu (KHO); Sultan II. Mahmud tarafından çıkarılan bir ferman ile 1834 yılında "Mekteb-i Ulûm-ı Harbiyye" adıyla İstanbul'da kurulmuş, 1936 yılında Ankara'ya intikal eden Kara Harp Okulu, günümüzde de varlığını sürdürdüğü yere kalıcı olarak taşınmıştır.

  Haberin Detayı
 • Manşet
  Kırıkkale Mülteci Girişine Kapatıldı

  Kırıkkale Mülteci Girişine Kapatıldı

  çişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, aralarında Kırıkkale’nin de bulunduğu bazı illerin mültecilere kapatıldığını açıkladı.

  Haberin Detayı
 • Siyaset
  Saygılı, Sarıaydın ve Sofuoğlu’nu ziyaret etti

  Saygılı, Sarıaydın ve Sofuoğlu’nu ziyaret etti

  Tuğrul Resul Sofuoğlu

  Haberin Detayı
 • Manşet
  png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAAYYAAADcAQMAAABOLJSDAAAAA1BMVEUAAACnej3aAAAAAXRSTlMAQObYZgAAACJJREFUaIHtwTEBAAAAwqD1T20ND6AAAAAAAAAAAAAA4N8AKvgAAUFIrrEAAAAASUVORK5CYII= - Meteoroloji Uyarıyor

  Meteoroloji Uyarıyor

  Meteoroloji, yeni hafta için hava durumu tahmin raporunu paylaştı. Buna göre; pazartesi gününden cuma gününe kadar yurt genelinde yağmur bekleniyor. Ayrıca yurdun doğusunda pazartesinden cumaya kadar kar yağışı etkili olacak. İstanbul'da ise salı gününden cuma gününe kadar yağmur yağacağı tahmin ediliyor.

  Haberin Detayı
 • Manşet
  Düzensiz göçle mücadele konuşuldu 1

  Düzensiz Göç İle Mücadele Konuşuldu

  Düzensiz göçle daha etkin mücadele edilmesi amacıyla 7. Bölge kapsamında bulunan Ankara, Aksaray, Bartın, Bolu, Düzce Eskişehir Karabük, Kırıkkale, Kırşehir, Zonguldak illerinin Valileri, İl Emniyet Müdürleri, İl Jandarma Komutanları, İl Göç İdaresi Müdürlerinin katılımı ile Düzensiz Göçle Mücadele Koordinasyon Toplantısı yapıldı.

  Haberin Detayı
 • Manşet
  Kırıkkale'de Organik Arıcılık İçin Kolları Sıvadık

  Kırıkkale’de Organik Arıcılık İçin Kolları Sıvadık

  Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğü 2022 yılı proje faaliyetleri kapsamında Kırıkkale'de organik arıcılığın geliştirilmesi çalışmalarına başlandı.

  Haberin Detayı
 • Genel
  Kırıkkale İl Jandarma

  Jandarmadan Uyuşturucuya Geçit Yok

  Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı Uyuşturucu ile mücadele kapsamında istihbarati faaliyetler gerçekleştirdi.

  Haberin Detayı
Başa dön tuşu