Makine Kimya Endüstrisi

 • Manşet
  MKE’ye Yeni Statü - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  MKE’ye Yeni Statü

  Kırıkkale’nin kuruluşunda önemli rol oynayan Makine ve Kimya Endüstri Kurumu yeni bir döneme hazırlanıyor. Hali hazırda Savunma Bakanlığı ile irtibatlı KİT statüsünde ki kurumun, kamuya ait anonim şirketi olması yönünde çalışma yapılıyor.

  Haberin Detayı
 • Manşet
  MKE’ye Yeni Statü - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  16 Ay Sonra MKE Genel Müdürü Atandı

  MKEK Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Yasin Akdere’ye emanet edildi. Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameye göre  16 aydır vekaleten yürütülen MKEK Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Yasin Akdere atandı. Makine Kimya Endüstrisi Genel Müdürlüğünü, Ahmet Taşkın’ın 2018 yılında ani bir kararla istifa etmesi nedeniyle vekaleten Mehmet Ünal yapıyordu. YASİN AKDERE KİMDİR? 2000-2006 arası Bosch Proje müdürüydü. Ocak 2006-Ağustos 2013 arasında Bosch Rexroth’ta Üretim Müdürlüğü yaptı. Ocak 2015’e kadar ise yine aynı işletmede Hükümet ve Dış İlişkiler Direktörü olarak görevde bulundu. 2015-2018 arasında Bosch Türkiye’nin Türkiye ve Orta Doğu’dan Sorumlu Hükümet ve Dış İlişkiler Direktörü…

  Haberin Detayı
 • Ekonomi
  Başkan Saygılı, MPT-76 ile atış yaptı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Başkan Saygılı, MPT-76 ile atış yaptı

  Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Makine Kimya Endüstrisi (MKE) Silah Fabrikasını ziyaret etti ve MPT-76 tüfeğiyle atış yaptı.

  Haberin Detayı
Başa dön tuşu