GündemKırıkkaleManşet

Farklılığınızın farkındayız, her zaman yanınızdayız

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Dünya Down Sendromu Günü münasebetiyle Kırıkkale Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden evde bakım hizmet alan vatandaşlar Sosyal Hizmet Merkezi Kuruluş Müdür yardımcısı Abdurrahman Salar ve meslek elemanları tarafından ziyaret edildi.

 

AİLELERİN TALEPLERİ ALINDI

Kırıkkale’de evde bakım hizmet alan vatandaşlar Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi Kuruluş Müdür yardımcısı Abdurrahman Salar ve meslek elemanları tarafından ziyaret edildi. Ailelerimizin talepleri dinlendi Bakanlık olarak her zaman yanlarında olduğumuz dile getirildi. Ziyaretin amacı hakkında açıklamalarda bulunan Salar “21 Mart, Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Down Sendromu Günü olarak kabul edilmiştir. Bu günde düzenlenen etkinliklerin amacı, toplumsal farkındalık oluşturmak, Down sendromlu bireylerin ön yargıya maruz kalmasını önlemek ve eğitimin konuyla ilgili önemine dikkat çekmektir. 21 Mart Down Sendromu Günü’nün konuyla ilgili toplumsal farkındalığımıza katkıda bulunmasını diliyor, +1 kromozomlarıyla dünyamıza farklılık katan Down sendromlu bütün kardeşlerimizin gününü Kırıkkale Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak kutluyoruz” dedi.

HABER: MEHMET ERKOÇ

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x