Gündem

Gaz Kokusunun Kaynağı Belli Oldu

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Valiliği tarafından son günlerde Kırıkkale genelinde meydana gelen gaz kokusu hakkında açıklama yapıldı.

HABER: YAKUP ÖZCAN

Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“30.09.2023 Günü Saat:19:35 sıralarında Balışeyh İlçemizde Özbek Küme Evleri mevkiinde atıl vaziyette bulunan LPG tesisinde meydana gelen gaz kokusu ile ilgili olarak; Kırıkkale Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekiplerimizce yapılan inceleme sonucunda çevreye yayılan gaz kokusunun tesiste bulunan iki adet arıtma tankından kaynaklandığı, AFAD KBRN ekiplerimizce yapılan ölçüm sonucunda da yayılan kokunun zehirli gaz tanımına uymadığı, insan sağlığını tehdit edecek gazlardan olmadığı tespit edilmiştir.

Bugün 02.10.2023 günü saat:19.00 sıralarında Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekiplerimizce Balışeyh İlçemizdeki LPG depolama-dolum tesisinde bulunan iki adet LPG tankında kalan gazın boşaltılma işlemi kolluk kuvvetlerimiz nezaretinde yapılmıştır.

İlimiz genelinde yakın zamanlarda ara ara yaşanan koku yayılımlarının da aynı yerden kaynaklı olduğu kesin olmamakla birlikte tahmin edilmektedir” denildi.

 

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu