Güncel

Gençlik spora Kırıkkaleli genel müdür

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğüne Kırıkkaleli Ahmet Dilsiz atandı. Atama kararı resmi gazetede yayımlanan Dilsiz’in önümüzdeki günlerde yeni görevine başlaması bekleniyor.

KARARNAME RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI

Türkiye’nin değişik illerine bağlı ilçelerde kaymakamlık görevinde bulunan Kırıkkaleli bürokrat Ahmet Dilsiz Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğüne atandı. Resmi gazetede yayımlanan kararname yürürlüğe girerken Dilsiz’in önümüzdeki günlerde yeni görevine başlaması bekleniyor.

 

AHMET DİLSİZ KİMDİR?

1979 yılında Kırıkkale’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kırıkkale’de tamamladı. 2002 yılı Mart ayında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun odu. 28 Temmuz 2004 tarihinde Çorum Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Eskişehir Beylikova, Kırıkkale Karakeçili ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. 9 ay süre ile Fransa’da Dil Eğitimi aldı. Mart 2007’de 91. Dönem Kaymakamlık Kursunu tamamlayarak Giresun Yağlıdere Kaymakamlığına atandı. Adıyaman/Samsat ve Bitlis/Adilcevaz, Boğazlıyan Kaymakamlığı görevinde bulundu. Ahmet Dilsiz, evli ve üç çocuk babasıdır.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı