EğitimGündemManşet

Global İletişim Merkezi açıldı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Üniversitesi ile Southern Üniversitesi ve A&M College (ABD) arasında irtibat ofisi olarak çalışacak. Global İletişim Merkezi, Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birimi Başkanlığı’nda açıldı.

ÇALIŞMALAR BAŞLATILDI

Açılışa Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adnan Karaismailoğlu ve Prof. Dr. Hakan Kocamış, Southern Üniversitesi Uluslararası Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Barbara Carpenter, Southern Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri profesörü Dr. Osman Kandara, dekanlar, müdürler ve davetliler katıldı. Açılışta kurdele kesiminin ardından Rektör Prof. Dr. Ekrem Yıldız “Küresel İletişim Merkezi”nin açılma süreci hakkında bilgi verdi. Prof. Dr. Yıldız, “2012 yılının Ocak ayında SouthernÜniversity ve A&M College Rektörü Dr. James Lee Llorens ve aynı üniversitede Bilgisayar Bilimleri profesörü olarak görev yapan Dr. Osman Kandara Southern Üniversity ve Üniversitemiz arasında işbirliği oluşturmak için çeşitli çalışmalarda bulunmuşlardır. Üniversiteler arası öğretim elamanı değişim programlarını uygulamak, ortaklıkla ilgili küresel insiyatifleri artırmak ve uluslararası öğrencileri üniversitemize çekmek amacıyla çalışmalar başlatılmıştır” dedi.

RÜYA GERÇEKLEŞTİ

Açılışın ardından konuşan Southern Üniversitesi Uluslararası Eğitim Fakültesi dekanı Prof. Dr. Barbara Carpenter, “Burada bir rüyanın gerçekleşmesine tanıklık ediyoruz. Bu süreçte her iki üniversitenin de global dünyaya açılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Kısa bir süre içerisinde bu kadar hızla ilerlemenin yaşanmasına çok şaşırdım.Umarım bu çalışmalar daha ileri düzeyde devam eder. Southern University ve Kırıkkale Üniversitesi arasında imzalanan protokolün hepimiz için daha da güzel ve başarılı çalışmalara vesile olmasını diliyorum. Burada bulunmaktan çok memnunum. Burada kendimi evimde gibi hissettim. En kısa zamanda sizleride misafir etmekten onur duyarım. Tekrar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadeleri kullandı.

 

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu