Yaşam

Hayvan barınağında sevgi seli

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Öğrenciler 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Kırıkkale Belediyesine Bağlı hayvan barınağı ziyaret etti. Barınak görevlileri ve öğretmenlerin eşliğinde barınakta bakım altına alınan hayvanları elleriyle besleyen minik öğrenciler barınakta hayvan sevgisinin önemini hissettiler.

ELLERİYLE BESLEDİLER

Kırıkkale Belediyesine bağlı Hayvan Barınağı 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle öğrencilerin akınına uğradı. Görevliler ve öğretmenleri eşliğinde Hayvan Barınağında bakım altında bulunan hayvanları elleriyle besleyen öğrenciler hayvanlarla vakit geçirdi. Hayvan Barınağını Özgür Koleji, Sınav Koleji, Bebek Koleji, Özel Gazi Koleji gibi özel okulların yanı sıra devlet okullarına bağlı öğrenciler de ziyaret etti. Hayvan barınağı ve bakım altına alınana hayvanlarla ilgili olarak öğrencileri bilgilendiren barınak görevlileri sokaklarda bulunan hayvanları önce bakıma alıp iyileştirdiklerini sonra kısırlaştırıp tekrar sokaklara bıraktıklarını ifade etti. Görevliler barınaktan vatandaşların da çok sayıda hayvanı sahiplendiklerini ifade etti.

ÖZEN VE İTİNAYLA BAKILIYORLAR

4 Ekim Hayvanları koruma günü nedeniyle öğrencilerinde hayvan sevgisi bilincini yerleştirmek amacıyla Hayvan Barınağını ziyarete geldiklerini ifade eden Sınıf Öğretmeni Kudret Erdivan, hayvanlarında en az bakıma muhtaç olan insanlar kadar ilgiye ve sevgiye ihtiyacının olduğunu dile getirdi. Hayvan Barınağına gösterilen özen ve titizlikten dolayı Kırıkkale Belediyesine teşekkür eden Erdivan, “Bu özel günde çocuklarımıza hayvan sevgisi bilincini yerleştirmek, ve farkındalık yaratmak amacıyla öğrencilerimizi hayvan barınağına getirmeye karar verdik. Hayvanlar da en az insanlar kadar bu dünya üzerinde yaşamayı hak ediyorlar. Bu sebeple bu bilincin insanlara çocuk yaşta yerleştirilmesinin önemi büyük” dedi. Barınakta Kırıkkale Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Neslihan Akdemir’de öğrencileri bilgilendirdi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx