GündemKırıkkaleManşet

Hüseyin Kahya Hiçyılmaz dualarla anıldı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’de Hüseyin Kahya Hiçyılmaz düzenlenen etkinlikle anıldı.

ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

Hüseyin Kahya Parkı’nda düzenlenen programda, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, burada yaptığı konuşmada, Hüseyin Kahya Hiçyılmaz’ın Kurtuluş Savaşı’ndan yeni çıkmış yorgun bir milletin yeniden kalkınması ve silah sanayinde kendi üretimini yapmasına vesile olmuş çok önemli isimlerden bir tanesi olduğunu söyledi.

KIRIKKALE’NİN KURULUŞUNDA ÖNDER BİRİYDİ

Hüseyin Kahya Hiçyılmaz’ın Kırıkkale’nin kuruluşuna önder olan bir kişi olduğunu vurgulayan Haktankaçmaz, “Civar illerde MKE fabrikaları için yer aranırken Hüseyin Kâhya’nın, o zamanki o ileri görüşlülüğü ile ‘buyurun gelin, buraları istediğiniz gibi kullanın, devletin hizmeti için paramı alırız ‘ diyerek hem devlete bir hizmet, hem de Kırıkkale’ye bir hizmetin gelmesine ön ayak olmuştur.”dedi.

 

ONUN GİBİ KAHRAMANLARIN ÇOK EMEĞİ VAR

Türk savunma sanayisinin gelişmesinde, bugünlere gelmesinde onun ve onun gibi kahramanların, yüreği vatan sevgisi ile çarpan insanların emeği olduğunu söyleyen Vali Haktankaçmaz, “Elbette ki kurulan fabrikalarda bugüne kadar binlerce kişi ekmek yedi, rızık temin etti ama ülkenin savunması dolayısıyla, bu toprakların bugünlere kadar bizlere gelmesinde ve bizden sonraki nesillere emanet edebilmemiz de buradaki bu fabrikaların, burada üretilen ekipmanların çok büyük önemi var.” Dedi.

KURAN-I KERİM OKUNDU

Program, Kur’an-ı Kerim okunması ve dua edilmesiyle son buldu. Programa, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu ve çok sayıda davetli katıldı. AA

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx