Eğitim

Karne Sevinci

Yurt genelinde olduğu gibi Kırıkkale kent genelinde de öğrenciler ve aileleri karne sevinci yaşadı. 2021-2022 eğitim öğretim yılı sonu itibariyle Şehit Nazir Elitok İlkokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Yurt genelinde olduğu gibi Kırıkkale kent genelinde de öğrenciler ve aileleri karne sevinci yaşadı. 2021-2022 eğitim öğretim yılı sonu itibariyle Şehit Nazir Elitok İlkokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi.

HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ DÜZENLENDİ

Öğrenciler törene katılan Vali Bülent Tekbıyıkoğlu ve Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu’yu ellerinde çiçeklerle karşıladı.Okulda karne dağıtımı öncesinde anasınıfı öğrencileri tarafından özel kıyafetleriyle birlikte halk oyunları gösterisi düzenlendi. Oyun sonunda bir öğrenci Vali Tekbıyıkoğlu’na Türk bayrağı verdi.Vali Tekbıyıkoğlu ve beraberindekiler, öğrencilerle birlikte okul bahçesindeki geri dönüşüm malzemelerinden yapılmış kutulara çiçek dikimi yaptıktan sonra okul koridorunda “Minik Eller Fotoğraf Sergisi” açılışı yapılarak ziyaret edildi.

KARNE SEVİNCİ YAŞADI

Sınıflara giren Vali Tekbıyıkoğlu öğrencilerin karne ve hediyelerini verdi.Renkli görüntülerin yaşandığı törende öğrenciler ve aileleri büyük heyecan ve mutluluk yaşadı.Tekbıyıkoğlu tören sonunda yaptığı açıklamada, pandemi sonrası ilk örgün eğitimin bugün itibariyle sona erdiğini ve öğrencilerin yaz tatiline girdiğini belirtti.Kent genelinde 47 bin öğrencinin karne sevinci yaşadığını hatırlatan Tekbıyıkoğlu, “Bugün öğretmen ve öğrencilerimiz karne sevinci yaşadı. Öğrencilerimiz örgün eğitim hakkını vererek tatili hak ettiler. Öğrencilerin tatil süreci boyunca eğlenceli vakit geçirmelerini ancak eğitimden uzak kalmamalarını bekliyoruz.” dedi.Düzenlenen tören, diğer etkinlik ve konuşmaların ardından son buldu.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x