Kırıkkale

Kırıkkale Belediye’den sıcak asfalt mesaisi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

20 BİN TON SICAK ASFALT

Yoğun bir 2019 yaz sezonu geçiren Kırıkkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri programında olan çalışmaları hızla tamamlıyor. Son baharın son günlerinde çalışmalarına ara vermeden devam eden ekipler, Turgut Rais Caddesinde kaldırım çalışmalarının ardından asfaltlama çalışması gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Mehmet Saygılı yaz döneminde 20 bin ton sıcak asfalt çalışması yaptıklarını söyledi.

HUMMALI ÇALIŞMA

Yeni Doğan Mahallesi Turgut Reis caddesi bölgesinde yoğun bir çalışma başlatan Kırıkkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri öncelikle bölgedeki alt yapı çalışmalarını tamamladı. Altyapı çalışmaları kapsamında sellikler ve kanalizasyonların giderleri genişletilirken, yeni borular yerleştirildi. Altyapı çalışmalarının ardından bölgede andezit kaldırım kaplama çalışması gerçekleştirildi. Bölgede sellikler yeniden dizayn edilirken, en son işlem olarak sıcak asfalt çalışması başlatıldı. Sıcak asfalt çalışmasıyla birlikte bölge daha modern bir görünüme kavuşturuldu. Diğer taraftan bölgede çevre aydınlatmasının da yeniden düzenleneceği belirtiliyor.

20 BİN TON SICAK ASFALT

Yaz dönemi programlarına aldıkları çalışmaları bir bir gerçekleştirdiklerine vurgu yapan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, ihtiyaç duyulan bölgelerde altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından bir taraftan asfalt serimi ve kaldırım çalışmaları, diğer taraftan kilit parke çalışmalarının yapıldığını söyledi. Başkan Saygılı “2019 yılı yaz dönemi çalışma programına aldığımız çalışmaların hayata geçmesi için yoğun bir mesai harcadık. Tüm ekiplerimiz sahada üzerlerine düşen görevi yerine getirdi. Bu yaz döneminde belediye olarak 20 bin ton sıcak asfalt çalışması gerçekleştirmiş bulunuyoruz” diye konuştu.

15 BİN M2 KİLİT PARKE ÇALIŞMASI

Sadece Fen İşleri Müdürlüğü olarak 20 bin ton sıcak asfaltın yanı sıra 10 bin ton sathi kaplama asfaltının atıldığına işaret eden Belediye Başkanı Saygılı “15 bin m2 kilit parke, kaldırım ve yol çalışması düzenlemesi gerçekleştirdik. Bunların dışında 3 bin 500 m2’lik andezit kaplama ve göme engelli taşı döşemesi yaptık. Ayrıca bu dönemde hiç yolu bulunmayan alanlarda yaklaşık olarak 3,5 KM ham yol açma çalışmamız oldu. Şehrimiz cadde ve sokaklarının daha güzel bir görünüm kazanması için hummalı çalışmalarız bundan sonra da ara vermeden devam edecektir” dedi.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x