EğitimKırıkkale

Kırıkkale Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinde panel düzenlendi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’de Anadolu Mektebi Yazar Okumaları projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinde panel düzenlendi. Panelde, proje kapsamında okunan yazarların eserleri hakkında bilgiler verildi.

ANADOLU MEKTEBİ PROJESİ

Panele, Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinde görev alan eğitimciler ve projede yer alan öğrenciler katıldı. Konu hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Anadolu Mektebi projesinin önemine değinerek, “Bu proje, öğrencilerimizin milli ve manevi değerlerimizi daha iyi anlamalarına ve bu değerlere sahip çıkmalarına katkı sağlıyor. Proje kapsamında öğrencilerimiz, Türk edebiyatına önemli katkılar sağlamış yazarların eserlerini okuyor ve bu eserler hakkında bilgiler ediniyorlar. Bu panel de, proje kapsamında okunan eserlerin daha iyi anlaşılmasına yardımcı olacak” ifadesinde bulundular.

ESERLER HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

Panelin moderatörlüğünü yapan öğrenciler proje kapsamında okunan yazarların eserleri hakkında bilgiler verdi. Öğrenciler, “Proje kapsamında, Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç gibi Türk edebiyatına önemli katkılar sağlamış yazarların eserleri okunuyor. Bu panelde, bu yazarların eserlerinden seçmeler sunacağız” dediler.
Panelde, proje kapsamında okunan yazarların eserlerinden seçmeler sunuldu. Eserler hakkında bilgiler veren panelistler, öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

ÖĞRENCİLERE BELGELERİ VERİLDİ

Panelin sonunda, panelistlere ve diğer katılımcı öğrencilere belge verildi. Paneli değerlendiren öğrenciler, projenin kendilerini çok faydalı bulduğunu belirterek, “Bu proje sayesinde, Türk edebiyatına önemli katkılar sağlamış yazarların eserlerini daha iyi anladık. Bu eserlerden çok şey öğrendik. Bu projenin devam etmesini istiyoruz.” dediler.

Haber: Tahir Erdem

  • Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu