Gündem

Kırıkkale’de Elektrikli Otomobiller İçin Hızlı Şarj İstasyonu Kuruldu

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’nin Balıeşyh ilçesinde kurulan istasyon, elektrikli araç kullanan vatandaşların hizmetine sunuldu.

HABER: YAKUP ÖZCAN

Türkiye’de sayıları artan elektrikli araçlara yönelik şarj çözümleri gittikçe çoğalıyor. İhtiyacı karşılamaya yönelik Kırıkkale’nin Balışeyh ilçesinde de elektrikli araçlar için şarj istasyonu kuruldu.

Elektrikli araç şarj istasyonun Balışeyh’e kurulmasından dolayı memnuniyetini dile getiren Balışeyh Cengiz Petrol işletmesi sahibi Yusuf Akkurt, istasyonun ilçe halkına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Şarj istasyonu sayesinde elektrikli araç kullanan vatandaşların araçlarını doldurabileceğini belirten Akkurt, “Vatandaşlar ister kartla ister cihazın üstünde bulunan kare kod okuyucuyla ödeme yapabilirler. Bölgenin tamamından gelen elektrikli araç kullanıcıları ilçemizde bulunan istasyonumuza gelip araçlarının elektrik dolumunu yapabilirler. 20 ila 30 dakika arasında tam dolum süresi ile yerli ve milli aracımız TOGG ilk şarjını istasyonumuzda yaptı. Hayırlı ve uğurlu olsun. ” dedi.

 

Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu