Genel

KN-12 Envanterine Alındı

MKE A.Ş. tarafından geliştirilen KN-12 Değişken Kalibreli Keskin Nişancı Tüfeği, Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterine alındı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

MKE A.Ş. tarafından geliştirilen KN-12 Değişken Kalibreli Keskin Nişancı Tüfeği, Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterine alındı.

MESAİ ARKADAŞLARIMIZI KUTLUYORUZ

Konuyla ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Bağlı kuruluşumuz MKE A.Ş. tarafından yerli ve millî imkânlarla üretilen değişken kalibreli keskin nişancı tüfeği KN-12, Kara Kuvvetleri Komutanlığımızın envanterine girdi. TSK için önem taşıyan KN-12’nin üretiminde emeği geçen tüm mesai arkadaşlarımızı kutluyoruz.” ifadelerine yer verildi.

1500 METRE ETKİLİ MENZİLE SAHİP

Türk Silahlı Kuvvetleri için bir ilk niteliği taşıyan KN-12 Değişken Kalibreli Keskin Nişancı Tüfeği, hem 8,59 x 70 mm hem de 7.62x51mm çapında fişek kullanabiliyor. İki çap arasında geçiş yapmak için yalnızca tüfek namlusunun değiştirilmesi yeterli oluyor. Sürgülü (Bolt-Action) mekanizmalı KN-12, 1500 metre etkili menzile sahip. Yaklaşık 7 kilogram ağırlığındaki tüfek, 1 MOA dağılıma sahip.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x