Eğitim

MESLEK LİSELERİ EKONOMİYE DESTEK VERMİŞ OLUYOR

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Rıza Aydın beraberinde Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Ali Güder ile birlikte, meslek liselerinin yöneticileriyle bir araya geldi. Toplantıda konuşan Aydın, mesleki eğitimler sayesinde toplumda önemli ihtiyaçların giderildiğini belirterek, meslek liselerindeki alan ve dalların daha da geliştirilmesinin önemine vurgu yaptı.

HABER: TAHİR ERDEM

Kırıkkale Halk Eğitimi Merkezinin konferans salonunda düzenlenen toplantının ardından açıklamalarda bulunan Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Rıza Aydın Kırıkkale’nin başta savunma sanayisi olmak üzere daha birçok açıdan zengin bir kent olduğuna dikkat çekti. Aydın, “Bugün meslek liselerimizde görev yapan yöneticilerimizle bir araya gelerek kapsamlı bir değerlendirme yaptık. Her detayı arkadaşlarımızla görüşme fırsatımız oldu. Meslek lisesi öğrencilerimize toplumda ihtiyaç duyulan meslekleri kazandırmaya devam ediyoruz. Meslek liselerimizde verilen teorik ve uygulamalı eğitimler sayesinde bireysel açıdan ve sektörlere yönelik önemli kazanımlar sağlama gayreti içerisindeyiz. Yapılan değerlendirmeler sonucunda okullardaki alan ve dalları daha da geliştirme çabası içerisinde olduklarını hatırlatan Aydın “Burada amacımız sektörlerin işgücü taleplerini mesleki ve teknik eğitim açıdan karşılamak, isteyenleri meslek sahibi yapmak, eğitim vermiş olduğumuz öğrencilerimize mezun olana kadar mesleki yeterliliğe sahip olmalarına imkan sağlamaktır. Bakanlığımızca hayata geçirilen projelerle gençlerin gelişen ve değişen dünyaya hazırlanmaları amacıyla mesleki eğitim sistemi her geçen gün daha da iyileştirilerek bu alanda önemli adımlar atılıyor. Yurt genelinde olduğu gibi meslek liselerimizin farklı alanlarındaki üretimlerimizle ekonomiye de destek vermiş oluyoruz. Meslek liselerimiz, sektörlerin taleplerine duyarlı, istihdam odaklı ve paydaşlarla da iş birliği içinde uyum içerisinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Buradan öğrencilerimizin uygulamalı eğitimlerine destek sağlayan tüm paydaş işletmelerimize de teşekkür ederim” dedi.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu