Manşet

Mobil Atık Toplama Aracı Kırıkkale Yollarında

Kırıkkale Belediyesi, Mobil Atık Aracı ve Mobil Atık Getirme Merkezlerini tanıttı. Yeni araç ve getirme merkezleri ile toplanacak atıkların dönüştürülerek ekonomiye kazandırılmaları hedefleniyor.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Belediyesi, Mobil Atık Aracı ve Mobil Atık Getirme Merkezlerini tanıttı. Yeni araç ve getirme merkezleri ile toplanacak atıkların dönüştürülerek ekonomiye kazandırılmaları hedefleniyor.

TEMİZ ÇEVRE ATAĞI

Kırıkkale Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre Gününde, bünyesine kattığı Mobil Atık Toplama Aracı ve Mobil Atık Getirme Merkezleri vatandaşlara tanıtıldı. Mobil Atık Toplama Aracı, içerisinde kağıt ve karton ambalaj, plastik ambalaj, metalik ambalaj, cam ambalaj, elektrik, atık bil ve bitkisel yağ toplama üniteleri olmak üzere 7 üniteden oluşuyor. Kırıkkale Belediyesi bu araç ile Kırıkkale genelinde geri dönüşüme kazandırılabilen atıkları vatandaşların ikametlerden toplayarak ekonomiye kazandırılması planlanmakta.

ATIK GETİRME MERKEZLERİ KURULACAK

6 Adet Mobil Atık Getirme Merkezleri ise Kırıkkale’nin hareketli noktalarına konması planlanıyor, Getirme Merkezleri ile atak oluşumunun azaltılması, israfın engellenmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazandırılması hedefleniyor. Mobil Atık Getirme Merkezleri de 6 ayrı üniteden oluşmakta.

ATIKLAR EN BAŞTAN AYRIŞTIRILACAK

Kırıkkale Belediye Başkanımız Ahmet Önal’da araçların tanıtımında yaptığı açıklamada, Temiz çevreye erişimin her vatandaşın hakkı olduğunu, Kırıkkale Belediyesi olarak buna özen gösterdiklerini belirterek “Atık Getirme Merkezlerimiz ve aracımız ile atıkların en baştan ayrışma yapılarak muhafaza edilmesini ve ekonomiye kazandırılması hedeflenmekte. Yeni araçlarımız ile temiz çevreye ulaşma amacı ile elimizden gelen katkıyı sunacağız. Emekleri geçen birim müdürlerime ve Çevre Şehircilik Bakanlığımıza teşekkür ediyorum” dedi.
mobil-atik-toplama-araci-kirikkale-yollarinda-2.jpg
mobil-atik-toplama-araci-kirikkale-yollarinda.jpg

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x