Eğitim

Okul Öncesi Öğrencilerine Ücretsiz Yemek

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin başlayacağı günden itibaren okul öncesi öğrencilerin yemek ihtiyaçlarının ücretsiz şekilde devlet tarafından karşılanacağını ve kentte bununla ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin başlayacağı günden itibaren okul öncesi öğrencilerin yemek ihtiyaçlarının ücretsiz şekilde devlet tarafından karşılanacağını ve kentte bununla ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

KAPASİTE ARTIRIMINA GİDİLDİ

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in 6 Şubat tarihinde eğitim öğretimin başlamasıyla birlikte Türkiye’deki okullarda okul öncesi eğitimdeki tüm çocuklara ücretsiz yemek verileceği açıklamasının ardından yemek kapasitesinin artırılmasıyla ilgili çalışmalar hızlandırıldı. İşte o kentlerden biri de Kırıkkale oldu. Bakan Özer’in açıklamasının ardından kent genelinde hummalı bir çalışma başlatılarak okul öncesi tüm öğrencilere yemek verebilmek için yemeklerin yapıldığı mutfaklarda imkanlar genişletilerek kapasite artırımına gidildi. Öte yandan kentte taşımalı sistem kapsamındaki yemek kapasitesi de iki katına çıkarıldı.

KIRIKKALE’DE ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Milli Eğitim Müdürü Telefoncu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, öğrencilerin yemek ihtiyaçlarının devlet tarafından ve ücretsiz şekilde karşılandığını belirterek ikinci dönemden itibaren okul öncesi eğitimdeki tüm çocuklara ücretsiz yemek verileceğini söyledi. Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci döneminden itibaren kademeli olarak 5 milyon ve üzeri öğrenciye yemek hizmeti verilmesi kararı alındığını hatırlatan Telefoncu, “Bizler de Kırıkkale olarak yemek yapımıyla ilgili mutfaklarımızda daha fazla yemek hazırlanmasına yönelik kapasite artırımı ve diğer mekanlardaki çalışmalarımızı sonuçlandırdık. Okulların başlamasıyla birlikte şehrimizdeki okullarımızda okul öncesi eğitim gören tüm çocuklarımıza kademeli olarak bir öğün ücretsiz yemek hizmeti vereceğiz” diye konuştu.

PLANLAMA YAPILDI

Yemeklerin öğretmenevi ile yiyecek içecek hizmetleri alanı bulunan mesleki ve teknik Anadolu liseleri ile Yeşil Vadi Şehit Musa Saydam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinin mutfaklarında hazırlandığını belirten Telefoncu, “Tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte böyle bir hizmeti çocuklarımıza, ailelerimize sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Büyüme ve gelişme çağındaki çocukların artan enerji ve besin gereksinimleri de göz önüne bulundurulduğunda okul öncesi eğitimdeki çocuklara planlı ve düzenli yemek verilmesi büyük önem taşıyor. Ücretsiz olarak verilecek olan yemeklerin menüleri diyetisyenler ve beslenme uzmanları tarafından hazırlanarak müdürlüğümüze bağlı okullarımızdaki aşçılar tarafından hazırlanmaktadır. Geleceğimiz olan çocuklarımıza en güzelini ve en faydalısını sunmanın çabası içerisindeyiz. Öğrencilerimize ücretsiz yemek hizmetinin sağlanmasında başta Sayın Millî Eğitim Bakanımız Mahmut Özer ve Sayın Valimiz Bülent Tekbıyıkoğlu başta olmak üzere tüm emeği geçenlere öğrencilerim ve eğitim camiamız adına teşekkür ediyorum” dedi. Telefoncu, Kırıkkale’de 2022-2023 eğitim öğretim yılı itibariyle ücretsiz kitap desteğinden inşaat ve bakım onarım hizmetlerine, ders araç gereçlerinden daha birçok alanda önemli yatırımların Kırıkkalelilerin hizmetine sunulduğunu sözlerine ekledi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x