Manşet

Özgün, Mehmet Akif Ersoy’u Saygıyla Anıyorum

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak bağımsızlık için verilen mücadelenin sembolü olan İstiklal Marşı’nın ilelebet gururla okunacağını vurguladı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak bağımsızlık için verilen mücadelenin sembolü olan İstiklal Marşı’nın ilelebet gururla okunacağını vurguladı.

Mehmet Akif Ersoy’u Saygı İle Anıyorum
İş İnsanı Taner Özgün“Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşı, Türk Milleti’nin onurlu mücadelesini ve bağımsızlığını vurgulayan, inanç ve azmin güce galip gelmesini anlatan bir destandır. Yurdumuzun birçok yeri düşman işgali altındayken aziz milletimiz erkeği, kadını, genci ve yaşlısıyla her biri bir asker olarak zor şartlar altında bir karış toprağını vermemek için mücadele verdi. Bu mücadelenin sonunda Anadolu’dan düşmanı söküp atan kahraman ordumuza hitaben Mehmet Akif Ersoy Türk milletine, cesaret vermek, duygularını harekete geçirmek üzere İstiklal Marşı’nı yazdı. İstiklal Marşı, Türk Milletinin bağımsızlık savaşını ölümsüzleştiren, eşsiz bir eserdir. İnşallah bağımsızlığımız ilelebet sürecek ve nesilden nesile İstiklal Marşı gururla okunmaya, bayrağımız gönderde dalgalanmaya devam edecektir. Mehmet Akif’e ve ecdadımıza karşı mesuliyet vazifesini yerine getiriyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 102.yıldönümünde Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u saygıyla anıyorum.”

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x