Genel

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Olarak Atandı

İlimizin yetiştirdiği bürokratlardan eski kaymakam ve Mülkiye Müfettişi Mithat Can Kutluca Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine atandı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

İlimizin yetiştirdiği bürokratlardan eski kaymakam ve Mülkiye Müfettişi Mithat Can Kutluca Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine atandı.

 

MİTHAT CAN KUTLUCA KİMDİR?
Kırıkkale doğumlu olup ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara da tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne girmeye hak kazandı.Bölümünü Yüksek Onur derecesiyle ikinci olarak tamamladıktan sonra 2008 yılında Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine Niğde Kaymakam Adayı olarak intisap etti.Konya Altınekin de Kaymakam Vekilliği.Altınekin de yaptığı tarım projelerinden dolayı birçok ödüle layık görüldü. Niğde Çamardı da Kaymakam Vekilliği yaptı. 2010-2011 yılları arasında A.B.D. de University of South Carolina da Public Manegemant and Leadership programı başarıyla tamamladı. Ankara da düzenlenen Kaymakamlık kurusunu üstün başarı ve ikincilik derecesi ile tamamladı. Ödülünü 11.Cumhurbaşkanından aldı.Tercihen ve asaleten Nevşehir Derinkuyu Kaymakamlığına atandı.3 yıl Derinkuyu Kaymakamlığı yaptıktan sonra 02.09.2014 tarih ve 2014/ 1032 sayılı müşterek kararname ile Erzincan Çayırlı kaymakamlığına atandı. Çayırlı kaymakamı olarak görev yapmakta iken Gaziantep Vali Yardımcılığına 05/01/2017- 22/09/2017 tarihleri arasında Suriye Görev Gücü kapsamında geçici olarak görevlendirilmiştir.2012 yılında FİB Haber Ajansı tarafından düzenlenen Kapadokya’nın enleri ödül töreninde Kapadokya’nın en iyi bürokratı ödülünü kazandı. Evli ve bir çocuk babası olup çok iyi derecede İngilizce ve Arapça, Almanca bilmektedir.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Average
5 Based On 1
Subscribe
Bildir

guest
1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
kız kulesi
kız kulesi
30 Mayıs 2024 09:17

Kırıkkale de, Kırıkkalelilere yer olmadığı için Urfa da değerlendiriliyor…

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x