GündemManşet

Su fatura ödeme sisteminde köklü değişiklik

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Belediyesinde bir süredir üzerinde çalışılan su faturası ödeme günlerinde ve ödeme sisteminde önemli değişiklikler yapıldı. Emekliler her ayın son gününe kadar faturalarını ödeyebilecekler.
CEZALI DURUMA DÜŞMEYECEKLER
Konu hakkında Kırıkkale Belediyesi’nden şu açıklama yapıldı; “Kırıkkale Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı’nın talimatı ile bir süre önce çalışmalara başlanan su faturası ödenmesinde yeni dönem başladı. Buna göre emekli olduğunu beyan ederek sisteme kayıtlı olan vatandaşlarımız son ödeme günü her ayın son günü olacak şekilde otomatik olarak belirlenecek. Böylece emekli su aboneleri ay sonuna kadar ödeme yapabilecekler ve cezalı duruma düşmekten kurtulacaklar.
15’ER GÜN UZATILDI
Emekliler dışındaki normal aboneler için ise su faturası son ödeme günleri olarak  belirlenen ilk tarihler yani 1. Gün ise ayın 16’sına 2. Gün ise 17’sine geçecek şekilde 15’er günlük olacak şekilde uzatıldı. Şehit ve gazi indiriminden faydalanan aboneler  % 50 indirimli kullanmaya devam edecekler.  % 40 özürlü raporu olanlar ise su ücretlerinde mevcut sistemde  %30 indirim kullanıyorlar. Endeks ve sayaç okuma işlemleri ise yine her ayın ilk günüden itibaren okunmasında bir değişiklik yapılmadı.
 

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu