Spor

Taner Özgün Kırıkkalegücü başkanlığına adaylığını açıkladı

EGO spor eski başkanı Taner Özgün, futbol dünyasında büyük birikimleri olan Kırıkkalegücü spor kulübünün bugün ki durumunun üzüntü verici olduğunu dile getirerek, kulüp başkanlığına talip olduğunu açıkladı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

EGO spor eski başkanı Taner Özgün, futbol dünyasında büyük birikimleri olan Kırıkkalegücü spor kulübünün bugün ki durumunun üzüntü verici olduğunu dile getirerek, kulüp başkanlığına talip olduğunu açıkladı.

TECRÜBE VE BİRİKİM
Bu sezon başında da Kırıkkalegücü Kulüp Başkanlığına talip olduğunu belirten Özgün, o dönem Kırıkkale Belediye Başkanı olan Mehmet Saygılı’nın ve Mustafa Kaplan’ın Şeref Akbal’ı istemesinden dolayı kongrede aday olmadığını söyledi. EGO spor eski başkanı ve Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu yönetim kurulu üyesi Taner Özgün, Kırıkkalegücü’nü layık olduğu seviyeye çıkarmak için tecrübesini ve birikimlerini kullanarak sorumluluk almaya hazır olduğunu,Kırıkkalegücü sadece futbol branşında sporcu yetiştirmeyecek her branşta Kırıkkaleli bir çok sporcu yetiştireceğiz. ifadelerini kullandı.

GÖREV BİLİNCİNE SAHİP YÖNETİM
Futbol kulübü yöneticiliğinin ciddi bir organizasyon gerektirdiğini ifade eden Taner Özgün, “Kırıkkalegücü, iyi ve görev bilincine sahip yöneticiler zamanında önemli başarıla imza atmıştır. Takımın ihtiyaçlarını belirleyerek, eksiklerini doğru tesbit ederek tamamlamak gerekiyor. Bunun içinde iyi bir ekip ve azimli bir yönetici şarttır. Ben Kırıkkalegücü’ne taraftarlarımızın verdiği desteğin yarısı kadarını yöneticilerin de yapması gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle sorumluluk almaya talibim” dedi.

Milli sporcu Taner Özgün Avrupa şampiyonu - Bursada Bugün - Bursa bursa haber bursa haberi bursa haberleri BursaAVRUPA ŞAMPİYONU BİR BAŞKAN ADAYI
Kırıkkale spor camiası sporun içindne gelen bir isimin başkanlığa aday olması bizleri heycanlandırdı.Taner Özgün isminin Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal tarafından desteklendiği spor kamuoyunda konuşulmaya başladı.EGOSPOR Kulübü Türkiyenin en çok branşta sporcusu olan bir kulüp burada kulüp başkanlığı yapmak meziyet ister,aynı zamadan Taner Özgün sporun içinden gelen bir isim Avrupa şampiyonluğu olan biri isim Bulgaristan’da WUS-HU Avrupa şampiyonasında Avrupa Şampiyonu olması ve İstiklal marşını Bulgaristanda okutması tüm Türkiyeyi gurulandırmıştır.Kırıkkalegücü aradığı başkanı sonunda buldu.

TANER ÖZGÜN KİMDİR
1977 yılında Keskin doğumlu olan Özgün ilk orta lise tahsilini Keskin’de tamamladı. Kırıkkale’nin çeşitli takımların da futbol oynadı. Askerliğini İzmir havagücü futbol takımın da tamamladı. Askerlik sonrası Ankara da kurumsal firmalar da yöneticilik yapan Taner Özgün, 2019 yılın da Mansur Yavaş ile beraber Ankara Büyük Şehir Belediyesinde önce EGO spor Genel Kordinatörlüğü,2021 yılında Ego Spor Kulüp Başkanlığı ve Bel-Pa Genel müdür danışmanı olarak görev yaptı. 2024 Yerel Seçimlerinde,CHP Altındağ Belediye Başkan Adayı Ramazan Değerli’nin CHP Altındağ Kontenjan Belediye Meclis Üyesi adayı olan Taner Özgün aynı zaman da 2021 yılın da Bulgaristan’da düzenlenen wus-hu Avrupa şampiyonasın’da ülkemizi temsil ederek Avrupa birincisi oldu. Halen Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu yönetim kurulu üyesi, Askon yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır. Lokman Hekim Üniversitesi Antrenörlük Bölümü öğrencisi olarak eğitimine devam etmek de evli ve iki çocuk babası.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x