Ekonomi

TSO’dan sektör çalıştayı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’de mobilya ve kereste sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların sorunları TSO tarafından düzenlenen çalıştayda masaya yatırıldı. İlki düzenlenen Mobilya Sektör Çalıştayının amacının sektörel sorunların belirlenerek kalıcı çözümler bulunması olduğunu ifade eden TSO Başkanı Ahmet Varlı, ilerleyen günlerde farklı sektörler için de benzer çalışmalar yapılacağını söyledi.

 

 

MOBİLYA SEKTÖR ÇALIŞTAYI

Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Kırıkkale 1. Mobilya Sektör Çalıştayı geçtiğimiz gün gerçekleştirildi. TSO toplantı salonunda Ahmet Varlı Başkanlığında, Akademik Danışman Prof. Dr. Adnan Akın Moderatörlüğünde gerçekleşen çalıştaya ilimizde mobilya ve kereste sektörlerinde faaliyet gösteren firma yetkilileri katıldılar.

 

 

İŞÇİLİK KALİTESİ TÜRKİYE STANDARTLARININ ÜZERİNDE

Sektörde yaygın olarak karşılaşılan sorunların belirlenmesi, sorunlara çözümler üretilmesi ve yeniden aynı sorunların yaşanmasının önüne geçmek için önlemler alınması konularında ortak akıl çalışması yapılması amacıyla böyle bir çalıştaya ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, mobilya sektöründe Kırıkkale’deki firmaların işçilik kalitesinin Türkiye standartlarının üzerinde olduğunu söyledi.

 

 

ORTAK AKIL ALTINDA ADIMLAR ATMALIYIZ

Ülkede yaşanan sıkıntılı dönem yüzünden tüm sektörlerde genel bir ekonomik sıkıntı yaşandığına dikkat çeken Varlı, bu süreci en az kayıpla atlatabilmek için neler yapılabileceği, bunun da ötesinde sektörde faaliyet gösteren firmalara rehberlik edip çözümler bulması amacını taşıyan bu çalıştaya üyelerin destek vermesi gerektiğin, ifade etti. Varlı, “Bu şehir de bizim, bu sektörler de bizim. Eğer sorunları çözmek ve daha güzel işler yapmak istiyorsak fikir alışverişine önem vermeli, ortak akıl altında buluşarak birlikte adımlar atmalıyız.”dedi.

 

GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNULDU

Mobilya sektörü temsilcileri olarak bugüne kadar böyle bir çalışmaya davet edilmediklerini belirten mobilya ve kereste firmaları yetkilileri, kendi sorunlarının masaya yatırılması için ön ayak olan TSO’ya ve Başkan Ahmet Varlı’ya teşekkür ettiler. Toplantıda daha sonra TSO Akademik Danışmanı Prof. Dr. Adnan Akın tarafından sektörle ilgili yapılan araştırmalar üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

 

 

Prof. Dr. Akın katılımcılara Rekabet, Kurumsal Yapı, Finans Kaynakları Altyapı ve Teknik Kapasite, Hammadde, Markalaşma, Uluslararası Ticaret konularında sorular yöneltti.  İlk toplantıda edinilen veriler üzerine ilerleyen günlerde 2. çalıştay gerçekleştirilecek.

Daha Fazlasını Göster
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x