Gündem

Vali Makas kurumlarda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas kurumları ziyaret ederek birim müdürlerinden yürütülen çalışmalar, faaliyetler ve projeler hakkında brifing aldı.

HABER: TAHİR ERDEM

Vali Mehmet Makas, kurum ziyaretleri kapsamında; İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü ve Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER)’ni ziyaret etti.

Ziyaretine ilk olarak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile başlayan Vali Makas, kurum binasını gezerek incelemelerde bulundu. Kurumda görev yapan personellerle tek tek tanışarak çalışmalarında kolaylıklar dileyen Vali Makas, yürütülen çalışmalar, faaliyetler ve projeler hakkında İl Afet ve Acil Durum Müdürü Abdullah Sarıçiçek’ten brifing aldı.

Kurumlar arası koordinasyon ve iş birliğinin önemine dikkat çeken Vali Makas, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak yaşanabilecek her türlü olumsuzluğa karşı etkili ve hızlı bir şekilde müdahale edilebilmesi için kurumun teçhizat ve donanım açısından hazırlıklı olması gerektiğini söyledi. Kurumun kendisini sürekli yenileyerek teknik ve bilimsel gelişmeleri yakından takip etmesinin kurumun sağlıklı işleyişi açısından önemli olduğuna dikkat çeken Vali Makas, , olaylara müdahale ekibi içerisinde yer alan personelin de gerek verilecek eğitimlerle gerekse yapılacak uygulamalı tatbikatlarla tam donanımlı bir şekilde hazır olması gerektiğini ifade etti.

Ziyaretine 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü ve GAMER birimi ile devam eden Vali Makas, kurumda görev yapan personellerle tanışarak, çalışmalarında kolaylıklar diledi. Çağrı alıcı personeller ile görüşüp yapılan işlemler hakkında yerinde bilgi alan Vali Makas, 112 Acil Çağrı Merkezi ve Gamer Müdürü Muhammed Ali Tekinay’dan yürütülen çalışmalar, faaliyetler ve projeler hakkında brifing aldı.

 

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu