Gündem

Verilen Sözler Çabuk Unutuldu

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, AK Parti iktidarının seçim öncesi verdiği sözleri çabuk unuttuğunu söyleyerek, “Bugün gelinen noktada iktidar partisi ülkemizi yoksullaştırmaya devam ediyor”  

HABER: YELİZ ERDEM

Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Her güne yeni zam haberleri ile uyanıyoruz. Ard arda gelen zamlar vatandaşımıza nefes aldırmıyor. Geçim sıkıntısı artıyor, yoksulluk daha da derinleşiyor. Ülkemizde ortalama emekli maaşı asgari ücretin dahi altında kaldı, 6 milyon emekli ayda 7.500 TL maaş ile geçinmeye çalışıyor. Dul ve yetim maaşı ortalama 5.500 TL.

Bu gece mazota 2 TL zam yapıldı, 1 litre mazotun fiyatı 40 TL’ye dayandı. Benzine ise yeni zamlar geliyor. Akaryakıta gelen zam iğneden ipliğe her ürüne yeni zam olarak karşımıza çıkacak. Kötü yönetimin faturası yine vatandaşlarımıza kesilecek. Okullar açıldı, kırtasiye, servis parası velilerimizi kara kara düşündürüyor.

Her seçim öncesi ”verin yetkiyi” diyenler, vatandaşlarımızı sadece yoksulluğa ve sefalete mahkum etti. AKP iktidarı seçim öncesi verdiği sözleri çabuk unuttu. Bugün gelinen noktada iktidar partisi ülkemizi yoksullaştırmaya devam ediyor. Vatandaşımızın tek gündemi işsizlik, yoksulluk ve geçim sıkıntısı iken bu sorunu çözmesi gerekenler yine ortalıkta gözükmüyor” dedi.

- Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu