Yahşihan

Yahşihan’da Afet Farkındalık Eğitimi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce Yahşihan Belediyesi personellerine Afet Farkındalık Eğitimi verildi.

HABER: YELİZ ERDEM

Kırıkkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerince, temel arama kurtarma eğitimi kapsamında bilgilendirilen Yahşihan Belediyesi personelleri sismik enkaz altı dinleme cihazı kullanmayı ve düğüm tekniklerini öğrenmenin yanı sıra araçlar, kesici ayırıcı malzemeler hakkında da eğitim aldılar.

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz konu hakkında “ Öncelikle böyle bir ekibi kurmuş olmakla gurur duyuyorum fakat eğitimlerimiz sadece ekibimizle kalmamalı tüm belediye personellerimiz bu konuda bilinçli olmalıydı. Bu nedenle bu eğitim bizler için ayrı bir öneme sahip. Yahşihan önümüzdeki her türlü doğal afete tam hazırlıklıdır. Bugün de personelimize afet farkındalık eğitimi verildi. Olası bir afet durumunda donanımlı ve eğitimli personelimiz olmasına gayret gösteriyoruz. Halkımızın sağlığı ve güvenliği için daima hazır olmaya çalışıyoruz.” İfadelerini kullandı.

- Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu