GündemManşetYaşam

Yeni yılın ilk bebekleri

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’de dünyaya gelen yeni yılın ilk bebeklerine Vali Ali tarafından birer çeyrek altın takıldı. Vali Kolat, 2014 yılının güvenli ve bereketli geçmesi temennisinde bulundu.

HASTALARI ZİYARET ETTİLER

Vali Ali Kolat ve Belediye Başkanı Veli Korkmaz yılbaşı gecesi Hacı Hidayet Doğruer Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ni ziyaret etti. Acil serviste hastalara şifa dileyen Vali Kolat ve Korkmaz, ardından doğum servisini ziyaret etti. İlk olarak Kazakistanlı anne Elmira Ayan’ı ziyaret eden Kolat ve Korkmaz, kendisine çiçek takdim edip, dünyaya gelen ‘Alperen’,  ‘Fatma Zehra’ ile ‘Halil İbrahim’ isimleri verilen yeni yılın ilk bebeklerine ayrı ayrı çeyrek altın taktı. Yeni doğan bebeklere aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu uzun ömürler dileyen Vali Kolat, 2014 yılının güvenli ve Bereketli geçmesi temennisinde bulundu.

BAŞARILI BİR YIL GEÇTİ

Vali Ali Kolat, saatler 00.00’ı gösterirken yapıtğı açıklamada, “2013 yılını bitirdik. 2014 yılına girmiş bulunuyoruz. İnşallah 2014 yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.  2013 yılı Kırıkkalemiz için  iyi geçen bir yıl oldu. Gerek Kamu Kurumlarımız, Belediyemiz, Valiliğimiz, Sivil Toplum Kuruluşları çalışmaları itibarıyla başarılı bir yıl geçirdi. Bizi üzecek ciddi bir hususta olmadı.  İnşallah 2014 yılı daha verimli ve huzurlu geçer.  Bu arada bir seçim sürecini yaşayacağız. Bu çalışmalar da 1 Ocakta başlayacak.  Bununda huzur içinde geçmesini temenni ediyorum.

‘DÜŞÜNCE VE GÖRÜŞLERE SAYGI GÖSTERMELİYİZ’

Memleketimizin, milletimizin birlik ve beraberliği için  birbirimizin görüş ve düşüncesine saygı göstermeliyiz. Bu memleketin geleceği için hepimizin sorumlulukları var. Bu sorumlulukların bilinci içerisinde hareket etmek için üzerimize düşeni yaptığımız takdirde herkesi önce kendimiz kadar düşünerek, herkesin hakkı hukukunu gözeterek hareket ettiğimiz takdirde inanın her şey daha güzel olacaktır. İnsanımızın huzur ve güven içerisinde yaşamaları hususunda emeği geçen bütün kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarına ve vatandaşlarımıza kolaylıklar ve başarılar diliyorum. İnşallah daha güzel günler yaşarız. Önemli olan ihlasla huzurla herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi ve birbirimizi severek, birbirimize saygı göstererek, birbirimize yardımcı olarak inşallah daha güzel günlere kavuşacağız. Bu vesileyle 2014 yılının da hayırlara vesile olmasını, huzur ve güven içerisinde geçmesini temenni ediyorum” dedi.

 

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu