Gündem

13 ÜNİVERSİTE’DEN İSRAİL ÜRÜNLERİNE BOYKOT

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Aralarında Kırıkkale Üniversitesinin de bulunduğu KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) tarafından Gazze ve Boykot Bildirisi yayımlandı. Yayımlanan bildiride Filistin’de Gazze’de yaşanan insanlık dışı drama sessiz kalmamak adına 13 üniversitede İsrail menşeili ve İsrail zulmüne desteğini beyan eden firmalara ait ürünlerin boykot edilme kararı alındı.

HABER:YAKUP ÖZCAN

KOP Bölgesi Üniversiteleri Birliği (UNİKOP) Kırıkkale Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi, Kapadokya Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ortak bir bildiri yayımladı. Yayımlanan bildiride Filistin halkına karşı insanlık dışı saldırılar gerçekleştiren İsrail Kınandı.

CEZALARINI ÇEKMELİDİR

Yayımlanan bildiride “İsrail’in yaklaşık bir asır boyunca Filistin toprakları üzerinde sürdürdüğü işgal politikası geçtiğimiz aydan bu yana Gazze’de yaptıkları ile bir soykırıma dönüşmüştür. Gazze’de devam eden ve sivillerin hedef alındığı, çoluk çocuk demeden masum insanların katledildiği bu vahşet ve soykırım, vicdanları kanatmakta, insanlık adına utanç sahneleri olarak tarihe geçmektedir. UNİKOP’a bağlı Üniversiteler olarak ifade ediyoruz ki Gazze’deki savaş derhal durdurulmalı ve bu insanlık suçuna bir an önce son verilmelidir. Uluslararası hukuk işletilmeli, savaş suçluları bir an önce cezalarını çekmelidir. Bu noktada UNİKOP Üniversitelerinin yanı başımızdaki coğrafyada yaşanan bu zulüm ve hukuksuzluğa sessiz kalmayacağını belirtiriz. Filistin’de Gazze’de yaşanan bu drama sessiz kalmamak adına KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve 13 üniversitede; İsrail menşeili ve İsrail zulmüne desteğini beyan eden firmalara ait ürünlerin boykot edileceğini kamuoyuna Manen duyururuz” şeklinde ifade edildi.

AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan
Başa dön tuşu