EkonomiGündemManşet

2 mart son gün

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Ölçü ve tartı aleti kullanıcılarının periyodik muayene müracaat süresi 02 Mart 2015 günü mesai saati bitiminde sona erecek.
 
BUNLAR İÇİN İL MÜDÜRLÜĞÜNE
Ölçü ve tartı aletleri Periyodik muayene için; Hassas kütle ölçüleri, 5 kg’dan yukarı kütle ölçüleri, nakli metre, akaryakıt ölçek ve sayaçları ile likit petrol gazı (LPG) sayaçları, Elektrik, su ve gaz sayaçları ve tartım kapasitesi 2000 kg’ın üzerinde olan otomatik olmayan tartı aletleri ile aşağıda belirtilen ölçü ve tartı aletlerinin dışında olanlar için Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’ne başvurulacak.
 
BUNLAR İÇİN BELEDİYEYE
Uzunluk ölçüleri, hacim ölçüleri, 5 kg’a kadar hassas olmayan kütleler ile maksimum kapasitesi 2000 kg’a kadar olan otomatik olmayan tartı aletlerinden masa terazileri, asma teraziler, ibreli teraziler ve kollu kantarlar için Kırıkkale Belediyesi bünyesinde bulunan Grup Merkezi Belediye Ölçüler ve Ayar Memurluğu’na müracaat edilecek.
 
YETKİLİ MUAYENE SERVİSLERİNE MÜRACAAT EDİLECEK
Otomatik tartı aletleri ile tartım kapasitesi 2000 kg’a kadar (2000 kg dahil) okuma, çıktı verebilme veya başka elektronik cihazlarla bağlantılı çalışabilme özelliğine sahip otomatik olmayan elektronik tartı aletlerinin periyodik muayene müracaatları (Kırıkkale’de yetkili muayene servisi bulunmadığından sınır illerinde bulunan firmalara müracaat edilecek) yetkili muayene servislerine, müracaat etmeleri gerekiyor.
 
İDARİ PARA CEZASI GELİYOR
02 Mart 2015 tarihine kadar periyodik muayene yaptırmak için beyanname vermeyen ölçü aleti sahipleri hakkında damga süresi dolmuş ölçü aletini kullanma fiilini işlediğinden dolayı bin 674 TL idari para cezası uygulanacak.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu