Kırıkkale

30 Ağustos Resepsiyonu

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Valiliği 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla MKE Sosyal Tesisleri’nde resepsiyon verdi.

 

BU MÜCADELE BİTMEYECEK

Resepsiyona, tüm protokol üyelerinin yanı sıra sivil toplum örgütleri, spor camiası, ilçe kaymakam ve belediye başkanlarının katıldığı gecede Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz, yaptığı konuşmada: “Bugün, Türk Milletinin gurur günlerinden birisini daha hep birlikte yaşadık. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. Yıldönümünü kutluyoruz. Bu milletin kahramanlığı, tarihte göstermiş olduğu o fedakâr mücadele bütün milletlere, bütün dünyaya örnek oldu, bugünde mücadele aynı şekilde devam etmekte. Dün başka bir formattaydı, bugün bir başka şekilde mücadele devam ediyor ama bu topraklarda başı dik bir şekilde var olma kararlılığımız devam ettikçe, bu mücadele bitmeyecektir.” dedi.

 

ÖZGÜR YAŞAMAK ZOR BİR İŞ

Vali Haktankaçmaz şöyle devam etti: “Burası zor bir coğrafya, bu coğrafyada başı dik bir şekilde yaşamak, özgür bir şekilde yaşamak zor bir iş. Bu millet, bugüne kadar 1071’de Anadolu’ya resmen ayak bastıktan itibaren bunu başardı. İnşallah kıyamete kadar bu bayrak bu göklerde dalgalandıkça, bu millet de bu vatan topraklarında var olmaya devam edecektir. Bizler geçen hafta Kurban Bayramını kutladık, bugünde 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyoruz. Bu bayramlarımızı o kahramanların sayesinde, şehitlerimizin, gazilerimizin sayesinde kutluyoruz, onunda farkındayız. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını, bugüne kadar bu millet için verdiğimiz bütün şehitlerimizi, bütün kahraman gazilerimizi rahmetle, minnetle bir kez daha anıyorum. Ruhları şad olsun.”ifadelerinde bulundu. Vali M. İlker Haktankaçmaz, resepsiyon da tüm davetlilerin masalarını gezerek geceye katılanlarla sohbet etti.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx