Manşet

305 Kişi İstihdam Edilecek

Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Toplum Yararına Program (TYP) Kırıkkale'de Toplum Yararına Program (TYP) çerçevesinde 305 kişi istihdam edecek.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Toplum Yararına Program (TYP) Kırıkkale’de Toplum Yararına Program (TYP) çerçevesinde 305 kişi istihdam edecek.

KURA ÇEKİLİŞİ YAPILACAK

Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Kırıkkale Milli Eğitim İl Müdürlüğü iş birliği çerçevesinde il ve ilçelerde 305 kişilik Toplum Yararına Program sözleşmesi, Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yasin Tekin ve Kırıkkale Milli Eğitim İl Müdürü Hayati Telefoncu tarafından imzalandı. 12 Eylül’de başlayacak program için 24-28 Ağustos tarihlerinde alınacak başvurulara e-Devlet, ALO 170 ve e-şube www.iskur.gov.tr üzerinden yapılacaktır. 01.09.2022 tarihinde saat: 10:00 da noter huzurunda 305 asil, 305 yedek olmak üzere Kırıkkale Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü (Eski Milli Eğitim Müdürlüğü) toplantı salonunda kura çekilişi yapılacak.

YALNIZCA BİR KİŞİ KATILABİLECEK

Yapılan açıklamada “TYP kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine alım yapılacak kişi sayısı şöyle:Merkez216 kişi, Bahşılı 10 kişi, Balışeyh 8 kişi, Çelebi 6 kişi, Delice 8 kişi, Karakeçili 6kişi, Keskin 20 kişi, Sulakyurt 6 kişi ve Yahşihan 25 kişi Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 4,5 ay  süreli alım yapılacaktır.Katılım şartlarında gereklilikler ise;  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kuruma kayıtlı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almamak, Öğrenci olmamak (açık öğretim öğrencileri hariç), 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,27.09.2017 tarihi ve sonrasında, 9 ay ve üzeri TYP kapsamında çalışmış olmamak, bahse konu programa Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’ne (ADNKS) göre aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca bir kişi katılabilecek”denildi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x