Manşet

Taşkın’a Büyük Ödül

Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Dr. Cebrail Taşkın dünyanın en iyi yöneticileri ve başarılı projelerinin ödüllendirildiği “TheStevie Uluslararası İş Ödülleri (International BusinessAwards)programında Yılın Bilgi Teknolojileri Yöneticisi seçildi ve Altın Stevie Ödülünün sahibi oldu.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Dr. Cebrail Taşkın dünyanın en iyi yöneticileri ve başarılı projelerinin ödüllendirildiği “TheStevie Uluslararası İş Ödülleri (International BusinessAwards)programında Yılın Bilgi Teknolojileri Yöneticisi seçildi ve Altın Stevie Ödülünün sahibi oldu.

Bu yıl on dokuzuncusu düzenlenen ve dünyanın en başarılı şirketlerinive üst yöneticileriniödüllendiren Stevie Uluslararası İş Ödülleri 2022’nin sahipleri belli oldu. StevieUluslararası İş Ödülleri 2022, ‘Yılın Bilgi Teknolojileri Yöneticisi -IT Executive of the Year’ kategorisinde Altın ödülün sahibi, Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Dr. Cebrail Taşkın oldu. Globalde iş dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen The Stevie Awards’a bu yıl 67 ülkeden 3800 başvuru yapıldı. Stevie Ödülleri’nin kazananları, dünya genelinde yüzden fazla bağımsız jüri üyesi ve 80 binden fazla oy ile belirlendi. Yapılan değerlendirmede Dr. Cebrail Taşkın’ın, gerçekleştirdiği başarılı projeler, inşa ettiği kültür, çalışan ve paydaş odaklı yönetim şekli, insan kaynağına yaptığı yatırımlar ile kısa süre içinde oluşturduğu yüksek performanslı organizasyon,kurduğu dönüşüm liderleri programı ile etkin dönüşüm yönetimi, kurum içi inovasyonu sağlamak üzere devreye aldığı Garajinisiyatifi ve Bilgi Teknolojileri sektörüne yaptığı liderlik,ödülü getiren önemli noktalar oldu.Stevie Uluslararası İş Ödülleri-Yılın IT Üst Yöneticisi kategorisinde, en yüksek puanı alarak Altın ödülün sahibi olan Dr. Cebrail Taşkın, bir ilki başararak bu kategoride Altın ödülü alan ilk Türk Yönetici oldu.

EKİBİMİ YÜREKTEN KUTLUYORUM

Dr. Taşkın, ödülle ilgili yaptığı değerlendirmede:“Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğünde göreve başladığım 2021 yılı Mayıs ayından itibaren büyük bir motivasyonla kısa zamanda yakaladığımız başarılı performansın Stevie Ödülleri’nde altın ödülle taçlandırılmasından büyük onur duyuyoruz. Sn. Nureddin Nebati Bakanımızın desteği ile Kurumumuzda geçen yıl hayata geçirdiğimiz “Dijital ve Kültürel Dönüşüm” çalışmaları kısa sürede meyvelerini vermeye başladı. Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğümüzün misyon, vizyon ve temel değerlerini belirleyerek çıktığımız bu yolda, ilk önce 10 yıllık IT strateji planımızı hazırladık, daha sonra İş birimlerimizin taleplerini etkin ve verimli karşılamak üzere İş İlişkileri Yöneticileri (Business Relationship Manager) atamaları gerçekleştirdik. Bakanlığımız ağ altyapılarını yeniledik, Bakanlık bünyesindeki verileri merkezi bir yerde toplayarak ‘büyük veri’ projeleri yapmaya başladık. Siber Güvenlik ve Ağ Operasyon Merkezini kurduk ve tüm operasyonlarımızı bu merkez üzerinden yönetmeye başladık. Hazine ve Maliye yazılımlarını açık kaynak kodlu yazılımlarla yenilemeye başladık. Bir milyon İstihdam projemizde büyük mesafe katettik; işveren portalini devreye aldık, aday değerlendirme sistemi ve online işe yerleştirme programlarını başlattık ve projemiz ile ‘En iyi Proje Ödülü’nü aldık.Dijital dönüşümü etkili ve verimli yürütmek üzere Transformasyon Ofisini kurduk, Dönüşüm Liderliği programını başlattık. Teknoloji odaklı yenilikçi projeleri başlatacak ve teknoloji alanında yaratıcı fikirleri destekleyecek BTGM Garaj oluşumunu başlattık. Teknoloji Kürsüsü, Salı Sohbetleri, Açık Kapı gibi uygulamalarımızla çalışanlarımızın sosyal becerilerini artırırken, etkin bilgi paylaşımı yoluyla da ekibimizin sinerjisini her geçen gün yükseltiyoruz.Bu çabalarımız Great Place to Work Enstitüsü tarafından takdirle karşılandı ve Harika İşyeri Sertifikası alan ilk Kamu Kurumu olduk.Çalışanlarımızın mutluluğunu sağlamak üzere mutluluktan sorumlu üst yönetici (ChiefHappinessOfficer) görevlendirmesi yaptık. Proje yönetim ofisi ile uluslararası standartlarda proje yönetimi yaptık. İç müşteri memnuniyet anketleri ile müşteri memnuniyetini ölçtük, hizmet kalitemizde ve müşteri memnuniyetinde ciddi iyileşmeler sağladık. Altın Stevie ÖdülüBilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğümüzü Türkiye’deki en iyi bilgi teknolojileri kurumu haline dönüştürme motivasyonumuzu bir kat daha artırdı. Öncü projelerimizle sektörümüze liderlik etme çabalarımızı aynı inançla sürdüreceğiz. Bu hedefe ulaşmak için özveriyle çalışan değerli ekibimi yürekten kutluyorum.”Ödül töreni 15 Ekim 2022 tarihindeLondraInterContinental otelde gerçekleştirilecektir.

CEBRAİL TAŞKIN KİMDİR?

1972 Kırıkkale doğumludur. Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Japonya’da burslu eğitim almıştır. Telekomünikasyon alanında yüksek lisans ve doktora derecelerine sahiptir. Pazarlama ve Finans alanında İşletme yüksek Lisansı bulunmaktadır. Bilişim ve Telekomünikasyon sektöründe 30 yıldır görev almaktadır. Türk Telekom Grubunda; Network Planlama, Operasyon, Strateji, İş Geliştirme, Ar-Ge, Program & Proje Yönetimi ve Uluslararası bölümlerinde üst düzey yönetici olarak görev alan Dr Taşkın; Sabit, Mobil ve Internet Şebekelerinin kurulmasının yanı sıra, Kurumsal Müşterilere sunulan ağ tabanlı birçok projenin gerçekleştirilmesinde, Türkiye’de yapılan e-devlet projelerinin yönetiminde ve birçok yeni nesil ürünün geliştirilmesinde önemli görevler üstlenmiştir.‘Mevcut Telekomünikasyon Şebekelerinin Evrimi’ isimli makalesi ile Fransa’da ‘en iyi makale ödülünü’ almıştır. Amerika’da ‘Bilgi Teknolojileri’ alanında yayınlanan kitabın bölüm yazarlarından biridir. Taşkın’ın 5. Baskısını yaptığı ‘Ağ Teknolojileri ve Telekomünikasyon’ isimli kitabı, 2015 yılında en iyi kitap ödülünü almıştır. Amerikan Patent Ofisi tarafından tescil edilmiş bir patent’i bulunmaktadır.Yapay Zekâ alanında kurmuş olduğu start-up şirketi ile büyük projeler gerçekleştirmiştir.Bahçeşehir Üniversitesinde Bilgi Teknolojileri alanında yüksek lisans derslerivermekte ve melek yatırımcı olarak, gelecek vaat eden start-up teknoloji şirketlerine yatırım yapmaktadır. Teknoloji alanında sektör dergilerinde 20 yılı aşkındır yazarlık yapmaktadır.20 Mayıs 2021 tarihinden itibaren Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü olarak görev yapan Dr Taşkın, Siber Kalkan, Yerli Ürün Ekosistemine Katkı, En İyi Proje ödüllerinin yanısıra, Great PlacetoWorkEnstitüsü tarafından ‘Harika İş Yeri ödülü’nü alan ilk Kamu Yöneticisi olmuştur.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x