ManşetYaşam

İzmir’de Kırıkkaleliler Buluşuyor

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

İzmir Aliağa’da bulunan Kırıkkale 71 Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından 3 Aralık Cumartesi günü saat 19.00’da ‘Kırıkkaleliler Günü’ düzenlenecek. Etkinlikte, Taşan Kardeşler ise, söyledikleri türkülerle hemşerilerinin gönül teline dokunacak.

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI
Geçtiğimiz aylar içerisinde İzmir Aliağa’da faaliyet göstermeye başlayan ve İzmir’de yaşayan Kırıkkaleliler için kurulan ‘Kırıkkale 71 Kültür ve Dayanışma Derneği’ faaliyetlerine hız kazandırmaya başladı. Birlik ve beraberliğin sağlanması için çalışma gerçekleştiren dernek, 3 Aralık Cumartesi günü saat 19.00’da hemşerileri için Kırıkkaleliler Günü düzenliyor.

MEMLEKET TÜRKÜLERİ SÖYLEYECEKLER
Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Selçuk Baskın ve Başkan Yardımcısı Faruk Atakul, derneğe kayıtlı 155 üyelerinin bulunduğunu söyledi. Başkan Baskın, “Sadece Kırıkkaleli hemşerilerimizle sınırlı kalmayıp tüm Orta Anadolu’yu kucaklayan ve onların sesi nefesi olmaya uğraş veren bir çalışma içerisindeyiz. Bu amaçla da 3 Aralık 2016 Cumartesi günü akşam saat 19.00 da Erşan Park Düğün Salonu İzmir/Aliağa’da Kırıkkaleliler gecemiz olacaktır. Geceye Keskin’den Hacı Taşan’ın yeğenleri Keskinli sanatçı Taşan Kardeşler, memleket türküleri söyleyecektir” dedi.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x