Siyaset

50 yıllık ilke ve irade

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, MHP’nin kuruluşunun 50. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, MHP’nin kuruluşunun 50. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

KUTLU DAVA 50 YAŞINDA

Kırıkkale Milletvekili Öztürk; “1948’de Millet Partisi’yle başlayan ülkü sevdamız, Cumhuriyetçi Millet Partisi ve Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi’yle devam etmiş ve 1969’dan bu yana da Türk siyasi hayatında varlığını Milliyetçi Hareket Partisi olarak sürdüren Partimizin 50. Kuruluş Yıldönümü kutlu olsun” dedi.  MHP’li Öztürk; “Milliyetçi Hareket Partisi 50 yıllık birikim ve tecrübesiyle, 50 yıllık ilke ve tutarlılığıyla, 50 yıllık siyasi ahlak ve ağırlığıyla Türkiye’nin önünü her daim açmış, serpilip gelişmesine destek vermiş ve vermektedir.”

SONUNA KADAR ÜLKÜCÜYÜZ

Öte yandan Milliyetçi Hareket Partisi; 50 yıldır Türk Milletinin geleceğine ümitle bakmak isteyen herkesin umut kaynağı, geleceğinden endişe edenlerin sığınağı haline gelmişse, bu elli yıl içerisinde harekete gönül vermiş, omuz vermiş, emek vermiş ve elbette ki öncelikle can vererek şehit olmuş aziz kahramanlarımızın eseridir. Ne mutlu bizlere ki; inançlıyız, ilkeliyiz, iradeliyiz, istekliyiz, itibarlıyız, elbette sonuna kadar Ülkücüyüz.

MİLLET VE DEVLET VARLIĞI

“Bugün de, dün olduğu gibi gönül ve ülkü birliği yaparak, omuz omuza yürüme zamanıdır.

Çünkü MHP için asıl olan; millet ve devlet varlığının, güvenli ve huzur içinde devamlılığıdır.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e ve aldığı emaneti onun çizgisinden sapmadan, Türk Milletine büyük bir özveriyle hizmet veren Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye şükranlarımı sunuyorum. 50. Kuruluş Yıldönümümüz kutlu olsun, Türk siyasi hayatında nice yüzyılları olsun.” dedi.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x