Yaşam

Açık Hava’da Coşkulu Türkü Gecesi

Kırıkkale Türkü dolu gece yaşadı. Büyük Şehir Parkında düzenlenen konsere katılan binlerce Kırıkkaleli türkülere eşlik ettiler.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Türkü dolu gece yaşadı. Büyük Şehir Parkında düzenlenen konsere katılan binlerce Kırıkkaleli türkülere eşlik ettiler.

BOZLAK GECESİ

Kırıkkale Belediyesi ve Kırıkkale Sanatçılar ve Müzisyenler Derneğinin ortaklaşa düzenlediği “Bozlak Gecesi” büyük coşkuya sahne oldu. Kırıkkalelilerin türküye doyduğu gecede bir birinden değerli Türk Halk Müziği sanatçıları sahne aldı. Kırıkkale Belediyesine ait Büyük Şehir Parkı etkinlik alınında gerçekleşen “Bozlak Gecesi” ne binlerce Kırıkkaleli aileleri ile birlikte katılarak Türkülere eşlik etti.

TÜRKÜ’NÜN  KIRIKKALE’DE AYRI BİR YERİ VARDIR

Türkü’nün Kırıkkaleliler için ayrı bir yeri olduğunu söyleyen konserin ev sahibi Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Türküler Kırıkkalelilerin kalbinde ayrı bir yeri vardır. Bu türküleri Bozlak kültürünün yaşandığı Kırıkkalemizde böylesi bir etkinlikte bir araya getirmek istedik. Kendisine has söylemleri ile özel bir tavır sergileyen sanatçılarımızın seslendirdiği bir birinden güzel eserlerle Kırıkkalelilerimize Türkü dolu bir gece yaşatıyoruz” ifadesini kullandı.

SAYGILI’YA TEŞEKKÜR

Sahne alan sanatçıların kendilerini, türkülerini Kırıkkaleliler ile buluşturan Kırıkkale Belediyesi ve Başkanı Mehmet Saygılı ile derneklerine teşekkür ettiler. Konsere katılanların zaman zaman cep telefonu ışıklarıyla eşlik ettikleri türkülerde bolca da yöresel oyunları oynayarak konsere katıldılar. Konserde Mahalli sanatçıların yanı sıra İstanbul’dan gelen aşıklarda atışmalarını gerçekleştirerek yaşanan güzel geceye katkı sağladılar. Dernek başkanı Erol Tombak’ta, Bozlak kültürünün Kırıkkale’de halen yaşadığını, bu kültürü gelecek nesillere aktarmak ve yaşatmak için böyle bir gece düzenlediklerini, sanatçılarına verdikleri değerden dolayı Kırıkkale Belediyesine teşekkür ettiler. Konser sonunda sanatçılara düzenlenen plaketler verildi. Kırıkkale Belediyesi kültür sanat gecesi gençlere yönelik “Grup Liva Konseri” ile devam ediyor.

AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x