Sağlık

Ağırtaş, Entegre Sağlık Tesisi İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, Çelebi ilçesinde yapımı devam eden ve tamamlandığında içerisinde TSM, 1-2 hekimli ASM ve 112 ASHİ’nin bulunacağı Entegre Sağlık Merkezi inşaatında incelemelerde bulunarak yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

HABER: TAHİR ERDEM  

İl Sağlık Müdürü Ağırtaş, Çelebi ilçesinde yapımı devam eden sağlık tesisine yapmış olduğu inceleme ziyaretlerine ilk olarak görevli personelleri ziyaret ederek başladı. Mevcutta hizmette bulunan İlçe Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda görevli personelini ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Ağırtaş, burada bir süre tüm personel ile sohbet etti.

Ağırtaş, daha sonra Çelebi Belediye Başkanı Yaşar Erdemir’i makamında ziyaret ederek, ilçenin sağlık durumu ve sağlık alanında yapılması gereken çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Ardından yakın zamanda tamamlanması planlanan sağlık tesisi inşaatına geçen İl Müdürü Ağırtaş ve Belediye Başkanı Erdemir, burada sağlık merkezi yüklenici firmanın sorumlularından bilgiler aldı. İnşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Ağırtaş ve Erdemir, inşaatın tamamlanması ile birlikte tesisin ilçeye sağlık açısından önemli değeler katacağını belirtti.

Konu hakkında İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, 2 bin 933 metrekare arsa alana sahip tesisin yakın zamanda teslim edilmesinin planlandığını açıkladı. 12 Milyon 443 Bin TL’ye tamamlanacak 1200 metrekare kapalı alana sahip binanın içerisinde Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun bulunduğunu belirten Ağırtaş, tesisin tamamlanması ile birlikte vatandaşlara daha kaliteli sağlık hizmeti verileceğini ifade etti.

 

- Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu