2023 Cumhurbaşkanlığı SeçimiSiyasetYahşihan

Ahmet Önal Yahşihan’da Esnafı Gezdi, Kılıçdaroğlu’na Oy İstedi

CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, Yahşihan'da esnaf ve yurttaşlar ile görüştü. Yahşihan sokaklarında çok sayıda yurttaşın Kılıçdaroğlu'nun seçimi kazandığına inandığını söylediklerini belirtti.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal,  Yahşihan’da esnaf ve yurttaşlar ile görüştü. Yahşihan sokaklarında çok sayıda yurttaşın Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazandığına inandığını söylediklerini belirtti.
28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerini, Millet İttifakının adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sandıktan çıkacak oylarla Cumhurbaşkanı olacağını ifade eden Önal yalnız iki adaylı seçimde oy kullanma, oy sayım ve denetiminin daha dikkatli olacağını da söyledi.

Önal, ilk turda iktidarı salladıklarını, ikinci turda kazanacaklarına inançlarının tam olduğunu ifade etti.

2018 Genel seçimlerinde 26 bin 886 oy alarak üçüncü olan ve ittifak oylarının birbirine sayılması nedeniyle bir milletvekili çıkartan Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale tarihinde en yüksek oy seviyesine ulaştı.

OYLARINI %80 ARTIRDI

Ahmet Önal’ın başarılı bir milletvekilliği dönemi geçirmesiyle oy oranında zaten artış beklenen Cumhuriyet Halk Partisi oylarını %80,52 oranında artırarak 48.536’ya çıkarttı. Kesin olmayan sonuçlara göre Kırıkkale’de yüz 26,61 oy alan Cumhuriyet Halk Partisi, 2018 genel seçimlerinde Kırıkkale’de 15,28 oy almıştı.

YAHŞİHAN’DA BİRİNCİ OLDU

Yahşihan’da birinci olarak büyük bir sürpriz yapan Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale genelinde oylarını artırdı. Daha önceki seçimlerde sıfır oy aldığı sandıklarda dahi ikinci veya üçüncü çıkan Cumhuriyet Halk Partisi, birçok köyde sandık kapattı. İl Teşkilatı ve Milletvekili adaylarının başarılı ve uyumlu çalışmalarının neticesi olarak sandığa yansıyan oy oranı CHP’de sevinç yaratsa da Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalması nedeniyle sevinç buruk yaşandı.

  • Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x