Manşet

Akil Gençler kampanya başlattı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Akil Gençler Platformu Derneği tarafından ‘Annelere sözümüz var’ sloganı ile Suriye’nin Halep kentinde yaşanılan insanlık dramı için yardım kampanyası başlattı. Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Dursun Özer, imkânlar doğrultusunda çalışmaların devam edeceğini söyledi.

ANNELERE SÖZÜMÜZ VAR
Suriye’nin Halep kentinde yaşanılan savaş nedeniyle zor durumda kalan Müslümanlar için Türkiye birlik ve beraberlik örneğini sergilemeye devam ediyor. Bu kapsamda ‘Annelere sözümüz var’ sloganı ile yola çıkan Akil Gençler Platformu Derneği, Halep için yardım kampanyası başlattı.  Genel Başkanlığını Ömer Şahin’in yaptığı Akil Gençler Platformu Derneğinin yürütme kurulunda yer alan hemşerimiz, Dursun Özer Halep için yola çıkacak yardım tırı için Ankara’da dernek yöneticileri ile bir araya geldi.

HALEP İÇİN YOLA ÇIKTILAR
Halep için yola çıkacak yardım tırı için yapılan hazırlıklara yardımcı olan Özer, ‘Halep, bu gün dünya Müslümanlarının kanayan yarasıdır. Halep, masum sivil halkın katledildiği bir İslam beldesidir. Şu an Halep’te yaşayan insanlar açlığı, susuzluğu, korkuyu ve ölümü bir arada yaşıyor. Yağmur gibi üzerlerine bombalar yağıyor. Muhakkak ki zalimin zulmü varsa mazlumun Rabbi vardır. Halep’te yanan ateşi bir an önce söndürmek bizim oradaki kardeşlerimize olan borcumuzdur” dedi.

TEŞEKKÜRLER
Özer, “Elimizden geldiğince Peygamber Efendimiz(S.A.V)’in de söylemiş olduğu ‘Zulmü engelleyemiyorsan onu herkese duyur’ sözüne sadık kalmaya çalışıyoruz. Burada birçok dernek ile sadece bir amaç için bir araya geldik. Yardımlarını esirgemeyen her defasında zorda kalana el uzatan yardımsever Türkiye Halkı’na teşekkür ederim. İnşallah Halepli kardeşlerimiz huzura kavuşur. Selam olsun izzetiyle direnip Cennet’e talip olan Bilad-ı Şam’ın şanlı yiğitlerine’ dedi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x